یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

رحیم یوسفی و خاطرات فوتبالی

برنامه "یک فنجان چای داغ" سه شنبه 20 فروردین، میزبان رحیم یوسفی، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس بود.

1398/01/21
10:09

به گزارش رادیو ورزش؛ رحیم یوسفی، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس، در معرفی خود اظهار داشت: من متولد 9/4/1341 در منطقه قلعه مرغی هستم. 3 برادر و 3 خواهر داشتم و من فرزند سوم خانواده هستم.
هر دو برادرم در تیم شاهین بازی می کردند؛ از نظر فنی خوب هم بودند؛ اما ادامه ندادند. بعد از راه آهن که وارد تیم شاهین شده بودم و بازی می کردم، برادرانم هم به این تیم بردم. ابراهیمی که سرمربی تیم بود به ما گفت یک توپ بدهم شما 3 نفر با هم بازی کنید؛ دلیلش هم این بود که ما توپ را می گرفتیم دیگر به هیچ کس پاس نمی دادیم.
یوسفی، در پاسخ به این سوال که آیا هنوز فوتبال بازی می کنید، بیان کرد: حدود یک سال است که پروین بازیکنان پیشکسوت را دور هم جمع کرده و یک تیم شده ایم. هفته ای 2 جلسه تمرین می کنیم و اکثر تیم هایی که برای مسابقه دعوت می شوند راحت 4،5 گل از تیم ما می خوردند.
به نظرم این اتفاق خیلی اتفاق خوبی است و پروین کار بزرگی انجام داده است. یک حقوق جزئی هم دریافت می کنیم و راضی هستیم. از پروین و دیگر عوامل این کار تشکر می کنم.
وی، درباره چگونگی ورود خود به فوتبال گفت: در دوران کودکی جای خاصی را برای بازی نداشتیم و مرکز تفریح تمام بچه های جنوب شهر زمین های خاکی فوتبال بود. معمولاً کسانی که وضع مالی خوبی نداشتند، فوتبالیست می شدند. آن زمان همه بچه ها بازی خوبی داشتند و زمین های خاکی ما را ساخته بود.
خیلی از بازیکنان قدیم در زمین های خاکی همین مناطق جنوب شهر بازی می کردند و آرزوی من این بود که با آنها بازی کنم. در سن کم بازی ام در حدی شد که با آنها راحت بازی می کردم.
این پیشکسوت فوتبال، ادامه داد: در سن 14 سالگی در همان زمین های خاکی بازی می کردم که یک نفر به نام خوان زاده پیشنهاد داد در باشگاه راه آهن تست بدهم. رفتم و امیر ابوطالب از ما تست گرفت و در نهایت پذیرفته شدم؛ حتی ابوطالب پس از تست به من گفت که عصر با بزرگسالان بازی کنم. اکثر بازیکنانی که آن روز تست دادند؛ بازیکنان بزرگی شدند.
برنامه یک فنجان چای داغ، با اجرای اسکویی، هر روز ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ