یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

گفتگویی با نایب رئیس فدراسیون اسکواش


برنامه "یک فنجان چای داغ" یکشنبه 18 فروردین، میزبان بابک فقیر، نایب رئیس فدراسیون اسکواش بود.

1398/01/19
09:18


به گزارش رادیو ورزش؛ بابک فقیر، نایب رئیس فدراسیون اسکواش، در تشریح بیوگرافی خود اظهار کرد: من متولد سال 1350 در تهران هستم. پدرم اهل کرمانشاه و مادرم اصالتاً سنندجی است. 2 خواهر دارم و من فرزند اول خانواده هستم.
تا سن 12 سالگی در منطقه غرب تهران زندگی می کردیم؛ پس از آن به واسطه شغل پدرم و مأموریتی که داشت از سال 63 عازم شمال شدیم و در شهرهای مختلفی همچون نوشهر، محمودآباد و چالوس سکونت داشتیم. سال 76 مجدداً به تهران بازگشتیم.
دوران دبستان را در مدرسه ذوقی در محله شهرآرا گذراندم. در این مدرسه امکانات ورزشی محدودی وجود داشت و به فوتبال گل کوچک، بسکتبال، هندبال و والیبال می پرداختیم.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا در دوران دبیرستان به دنبال فعالیت ورزشی بودید، بیان کرد: بله؛ اما نه در حد خیلی حرفه ای. از کودکی به ورزش علاقه مند بودم. سال 59 که حدود 9 سال سن داشتم به اخبار ورزشی خیلی علاقه داشتم. دوران کودکی گرایشم بیشتر به سمت فوتبال بود و از طریق روزنامه، تلویزیون و رادیو این ورزش را پیگیری می کردم. آن زمان اسکواش خیلی شناخته شده نبود.
رئیس فدراسیون اسکواش، نیز در پاسخ به این پرسش که بعد از پایان دوران دبیرستان چه کار کردید، اظهار داشت: دانشگاه ساری در رشته کشاورزی و گرایش ماشین آلات قبول شدم. پس از پایان مقطع فوق دیپلم برای اخذ مدرک لیسانس دانشگاه شهید چمران اهواز قبول شدم. 2 سال هم در این دانشگاه گرایش آبیاری کشاورزی خواندم. در کنار تحصیل به ورزشهایی همچون فوتبال و کشتی می پرداختم.
فقیر، درباره چگونگی ورود خود به رشته اسکواش گفت: سال 78 سربازی ام تمام شده بود. 5،6 ماه از ورودم به کار طراحی فضای سبز و آبیاری تحت فشار گذشته بود، یکی از اقوام به نام فرشید حسینی که در صداوسیما کار می کرد به علاقه مندی من به بخش ورزش آگاه بود و گفت شبکه خبر در حال افتتاح است و تست می گیرد. من هم رفتم و دکتر قاسمی پیشنهاد داد که یک هفته به صورت آزمایشی در گروه ورزش شبکه خبر کار هماهنگی انجام دهم و در نهایت انتخاب شدم. با توجه به مدیریت خوبی که دکتر قاسمی داشت، 2 سال ابتدایی کارم یکی از بهترین دوران کاری عمرم بود. همین مسئله باعث شد بیشتر به ورزش گرایش پیدا کنم. 4 سال در شبکه خبر فعالیت داشتم. سال 82 دکتر قاسمی پیشنهاد داد که در فدراسیون اسکواش وی را یاری کنم. حدود 6 ماه در بخش روابط عمومی فدراسیون کار کردم و سپس همکاران پیشنهاد دادند که برای دبیری فدراسیون کاندیدا شوم و در نهایت برای این پست انتخاب شدم.
برنامه یک فنجان چای داغ، با اجرای اسکویی، هر روز ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ