یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

گفتگوی ویژه با حسن میرزا آقا بیک، رئیس انجمن راگبی

برنامه "یک فنجان چای داغ" دوشنبه 20 اسفند، میزبان حسن میرزا آقابیک، رئیس انجمن راگبی بود.

1397/12/21
08:42

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن میرزا آقابیک، رئیس انجمن راگبی، سوابق اجرایی خود را تشریح کرد و گفت: 30 سال در اداره تربیت بدنی تهران بودم؛ البته مقطعی مشاور ورزشی رئیس سازمان تربیت بدنی شدم؛ همچنین دبیرکل دومین دوره بازیهای کشورهای اسلامی و 3 دوره دبیرکل المپیاد ایرانیان بودم. چندین سال دبیر کمیسیون ماده 5 وزارت ورزش بودم که کلیه باشگاه های کشور تحت نظارت این کمیسیون بود.
میرزا آقابیک، درباره چگونگی ورود خود به اداره کل تربیت بدنی تهران عنوان کرد: از انقلاب که استخدام شدم، ابتدا به عنوان متصدی سالن باشگاه استقلال مرکز استخدام شدم؛ سپس در زمان درگاهی در هیأت مدیره باشگاه استقلال مرکز شروع به فعالیت کردم و سرپرست بودم. بعد از مدتی اداره کل در محل این باشگاه مستقر شد و من هم در همانجا جذب کار شدم.
وی، در خصوص شغل مورد علاقه دوران کودکی خود، گفت: همه بچه ها برای شغل آینده خود آرزوهایی دارند. من هم با توجه به اینکه از بچگی علاقه مند به ورزش بود و در این حوزه فعالیت می کردم، خیلی دوست داشتم یک روز مدیریت بخشی از ورزش را داشته باشم تا بتوانم نداشته هایی که همبازیهایم نگرانش بودند را برطرف کنم. توفیق خدمت به من داده شد؛ اما متأسفانه هیچگاه تصمیم گیر نهایی نبودم که بتوانم همه آرزوهایم را به سرانجام برساند.
سالیان سال مسئولیت ورزش پایتخت با من بود؛ ولی کارها درست انجام نمی شد. فراهم کردن امکاناتی که باید به بخش محلات می دادیم، سخت بود و دست اندازهای اداری زیادی وجود داشت. دوستان معتقدند در مدتی که در اداره تربیت بدنی استان تهران و سازمان تربیت بدنی فعالیت کردم، اثرگذار بوده ام؛ اما ایده آل خودم نبوده است.
رئیس انجمن راگبی، به سوابق ورزشی خود اشاره کرد و گفت: من در دوران جوانی هم فوتبالیست و هم بسکتبالیست بودم. در جام تخت جمشید اکثر بازیکنان تیم پاس که نظامی بودند به مسابقات ارتش های جهان رفته بودند. یک روز مربیان پاس سر تمرین مرحوم پرورش در نازی آباد آمدند و از آن تیم من، استیلی و بیژن شیری را برای بازی مقابل پرسپولیس انتخاب کردند. در آن دیدار من 20 دقیقه و استیلی یک نیمه بازی کرد.
بعد از انقلاب در خدمت استاد مناجاتی بازی کردم و در چندین مسابقه حضور داشتم. مدتی هم در تیم یاران پروین و مهرشمیران بازی کرده ام.
من از ابتدا به محیط بسکتبال بیشتر از فوتبال علاقه مند بودم و همان زمانی که فوتبال هم بازی می کردم، بیشتر تلاشم در بسکتبال بود؛ زیرا بازیکن ملی بودم.
برنامه یک فنجان چای داغ، امروز با اجرای منصوریان روی آنتن رفت. این برنامه هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ