یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

دقایقی با مجتبی رضایی، دروازه بان اسبق پرسپولیس


برنامه "یک فنجان چای داغ" چهارشنبه 8 اسفند، میزبان مجتبی رضایی، دروازه پیشین تیم پرسپولیس بود.

1397/12/11
09:26


به گزارش رادیو ورزش؛ مجتبی رضایی، دروازه بان پیشین تیم پرسپولیس، بیوگرافی خود را اینطور شرح داد: بنده متولد سال 1355 و اصالتاً تهرانی هستم. در محله قدیمی به نام طرشت بزرگ شده ام و بازی فوتبال را از زمین خاکی معروف این محل شروع کرده ام.
بعد از مدتی بازی در زمین های خاکی در باشگاه ثبت نام کردم. در رده نوجوانان در باشگاه گسترش بازی می کردم و سپس فعالیتم را در رده امیدهای پرسپولیس ادامه دادم. آن زمان محمد پنجعلی مدیر تیم های پایه پرسپولیس و محمدحسن انصاری فرد و جعفر سعیدی مربیان تیم امید بودند.
رضایی، درباره چگونگی ورود خود به تیم بزرگسالان پرسپولیس گفت: استانکو یک هفته بعد از اینکه به عنوان سرمربی تیم پرسپولیس انتخاب شد، برای اینکه بازیکنان بزرگسال را محک بزند، بازی دوستانه ای بین تیم امید و بزرگسالان پرسپولیس برگزار کرد. بعد از بازی این مربی من را پسندید و به مترجم خود گفت که این بازیکن از فردا دیگر سر تمرین تیم امید نرود و با بزرگسالان بازی کند. آن زمان 17 سال سن داشتم و بازیکنان بزرگی در تیم پرسپولیس بازی می کردند که من فقط اسم هایشان را می شنیدم و یا حتی آرزوی دیدن آنها را داشتم. در آن دوران بازیکنانی همچون انصاری فرد و فرشاد پیوس در تیم حضور داشتند و ناصر محمدخانی مربی دروازه بانان بود.
وی، در پاسخ به این سوال که چرا فردی مثل احمدرضا عابدزاده دروازه بان تاریخ فوتبال ایران می شود، بیان کرد: عابدزاده پشتکار بسیار عالی داشت. او خود را وقف فوتبال کرده بود. شاید یک یا دو ساعت قبل از اینکه دیگر بازیکنان سر تمرین بیایند، خودش به تنهایی تمرین را آغاز می کرد. آخر تمرین هم که تمام بازیکنان می رفتند، من و عابدزاده می ماندیم و زیرنظر محمدخانی تمرین می کردیم.
رضایی، به اولین بازی مهمی که در تیم پرسپولیس انجام داد، اشاره کرد و گفت: 5 روز بعد از اینکه استانکو گفت من در تیم بزرگسالان بازی کنم، در شهر انزلی با تیم ملوان بندرانزلی بازی داشتیم. صبح روز بازی در جلسه قبل از بازی که ارنج تیم را اعلام می کنند، استانکو از فوروارد شروع کرد و دروازه بان را اعلام نکرد؛ سپس توصیه هایی انجام داد، علی رغم اینکه همه انتظار داشتیم عابدزاده یا نکیسا را انتخاب کند، اعلام کرد دروازه بان رضایی و همه از این انتخاب جا خوردیم.
برنامه یک فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ