یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

هادی خلیلی، پیشکسوت و داور بین المللی هندبال


برنامه "یک فنجان چای داغ" یکشنبه 5 اسفند، با هادی خلیلی، پیشکسوت و داور بین المللی هندبال گفتگویی انجام داد.

1397/12/06
08:16


به گزارش رادیو ورزش؛ هادی خلیلی، پیشکسوت و داور بین المللی هندبال در معرفی خود و چگونگی ورود به این رشته ورزشی گفت: متولد شهرستان قم هستم و حدود 40 سال سن دارم. 9 ساله که بودم به تشویق یکی از هم محلی ها به ورزش هندبال روی آوردم. در آن مقطع محله ما نزدیک به 12 بازیکن در سطح استان داشت. آن زمان شهرستان قم جزء توابع تهران بود و تحت 2 تیم منطقه یک و دو در مسابقات استان شرکت می کرد که در اکثر رقابتها قم مقام اول را بدست می آورد.
پیشکسوت هندبال، در پاسخ به این سوال که چه زمانی فعالیت در هندبال برای شما جدی شد، اظهار کرد: من علاوه بر هندبال همزمان فوتبال هم بازی می کردم و در تیم منتخب استان حضور داشتم. در مسابقات انتخابی مدارس کشور همیشه سر این مسئله که من وارد رشته فوتبال یا هندبال شوم بین معلمان ورزشمان بحث و جدل بود. خاطرم است در سن 9 سالگی اولین جلسه ای که سر تمرین هندبال رفتم 3 گل زدم. در سن 10 سالگی در مسابقات مدارس کشور در رامسر شرکت کردم و این روند تا رده های بعدی ادامه داشت.
زمانیکه در تهران ساکن شدیم، زیر نظر حسین عبداللهی فعالیتم را ادامه دادم. عبداللهی از مربیان پایه و سازنده کشور هستند که بازیکنان بسیار زیادی را تحویل تیم های ملی داده است و به نظرم از نسبت به وی کم لطفی شده است.
بعد از مدتی تمرین زیر نظر این مربی در تیم جوانان باشگاه های تهران حضور پیدا کردم و در مقطع دبیرستان در منتخب استان تهران به مسابقات کشوری اعزام شدیم و مقام دوم را بدست آوردیم. آن مقطع شاکله تیم ملی بیشتر تیم تهران بود.
خلیلی، در مقابل این گفته که قم یکی از مراکزی است که از قدیم در هندبال چهره های مستعد و ملی پوش داشته، اما هیچگاه انسجام و سازماندهی لازم را پیدا نکرده است، بیان کرد: قم ساختار صنعتی نداشت و باشگاه ها برای تیم داری در رشته هندبال ورود نمی کردند. آن زمان هم اگر به همت و تلاش بهزادنیا نبود، قم چنین پیشینه ای در هندبال نداشت. تیمی هم که تحت عنوان جام الکتریک (اخگر الکتریک) در سطح کشور حضور پیدا می کرد، بیشتر با تلاش های شخصی وی آماده می شد.
برنامه یک فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ