صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه

برنامه یک فنجان چای داغ دوشنبه 9 اسفند میزبان مازیار مهرانی، کارشناس ورزش و از مجریان فعال رادیو ورزش بود.

به گزارش رادیو ورزش؛ مازیار مهرانی از فعالین عرصه رسانه های ورزشی که از کارشناسان رادیو ورزش نیز هست و اینبار مهمان برنامه یک فنجان چای داغ شده در ابتدا و بطنز گفت: بالاخره خیاط هم در کوزه افتاد و نوبت به ما رسید. من همکاری با رادیو ورزش را از سال 81 آغاز کردم. متولد 12 تیر سال 48 و دارای دو فرزند پسر هستم. تقریبا تمام تفریح، سرگرمی و کار در نوجوانی و جوانیم ورزش بود و این راهی بود که در تمام سالهای عمرم ادامه داشت. از سنین کودکی در رشته کاراته فعالیت می کردم که دچار شکستگی کتف شدم و مدتی از ورزش دور بودم. مجدد کار در این رشته را شروع کردم و وارد خدمت سربازی شدم. پس از بازگشت از خدمت هم همزمان شروع بکار و درس خواندن کردم. ما در میدان 7 تیر زندگی می کردیم و با دوستانم در میدان ستارخان تیم فوتبالی را تشکیل داده بودیم و مشغول ورزش بودیم. در سال 73 از رشته تربیت بدنی عمومی فارغ التحصیل شدم و در دانشگاه آزاد بعنوان مربی فوتبال، شنا و بدمینتون و مسئول تربیت بنی کار کردم. پس از آن مدرک کارشناسی ارشد خود را در گرایش مدیریت ورزشی گرفتم.
وی در ادامه بیان کرد: من جز قدیمی ترین روسای تربیت بدنی در دانشگاه آزاد بود. طی 15 سالی که این مسئولیت را داشتم و مربی تیم فوتبال دانشگاه بودم؛ طرح توسعه فوتبال را برای اولین بار در یک واحد دانشگاهی اجرایی کردم. در دانشگاه ما تعداد پسران محدود بود. از بین 2000 دانشجوی پسری که داشتیم حدود 120 نفر با من فوتبال کار می کردند و همزمان 3 تیم فوتبال داشتیم. با وجود اینکه بازیکن باشگاهی نداشتیم ظرف 8 سال جز بهترین تیم های فوتبال دانشگاه در سطح فوتبال استان تهران بودیم و بارها مقام آوردیم. بسیاری از این دانشجوها بعدا در شرایطی وارد باشگاه شدند که قبل از دانشگاه اصلا فوتبال بازی نمی کردند.
مهرانی در خصوص نحوه ورودش به رادیو ورزش گفت: من با آقای مجید ندیری، مدیر سابق رادیو ورزش همکلاس بودم. من در زمان دانشجویی در حضور بزرگان کیهان ورزشی مانند مرحوم اسداللهی، منوچهر لطیف، خوانساری و ... مطلب می نوشتم و این روزنامه بصورت روزانه چاپ می شد. گاهی مقاله من پر سروصدا می شد و به اصرار دیگران مطلب را برایشان می خواندم و یا روزنامه را به آنها می دادم. آقای ندیری مرا بخوبی می شناخت ولی هرگز چیزی را بازگو نمی کرد. وی پس از فارغ التحصیلی با من تماس گرفت. پدر مرحومم به من گفت که او به نوعی می خواسته از من دعوت به همکاری کند ولی این فرصت پیش نیامد که از اولین روزها با رادیو همکاری کنم. بعدها از طریق آقای دهقان که از همکاران رسانه ملی هستند به شبکه ورزش وارد شدم. وی همیشه به من نصیحت می کرد که عصبانی نشوم و خود واقعیم باشم و همینطور بکار خود ادامه دهم.
خوشبختانه شبکه رادیویی ورزش به لحاظ جذب مخاطب بسیار موفق بود و جزء سه رادیوی پرشنونده در سطح کشور است. اما حق این است که تلاش بیشتری صورت گیرد و رضایت مخاطبان بیشتر از این باشد. من 15 سال بدون وقفه و همه روزه در برنامه های رادیویی حاضر شدم و این کار کوچکی نیست که البته تقریبا تمام همکاران هم این وضعیت را دارند. در هر شرایطی با عشق سرکار خود حاضر شدم و با انگیزه تمام در رسانه خدمت کردم.
بهترین خاطره من هم به گزارش بازی ایران و کره جنوبی برمی گردد که پس از آن بازی و صعود به جام جهانی همه جا پر از شادی و همهمه شد.
وی در پایان از تمام کسانی که در این سالها به عنوان همکار در کنارشان کار می کرد تقدیر و تشکر کرد.
برنامه یک فنجان چای داغ سه شنبه 10 اسفند کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی عبادالله رضایی و اجرای اسکویی بود. این برنامه هر روز (بجز جمعه) ساعت 13:05 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • گفتگو با حسین اجاقی، قهرمان ووشوی جهان

  • با منصور رشیدی ملقب به شجاع ملی فوتبال ایران

  • با بهمن خدا کرم، مربی فهیم و خوش فکر فوتبال کشور

  • گفتگویی صمیمی با زوج دراگون بوت کشور (قسمت 1)

  • یادی از اکبر افتخاری، گوشه چپ تاریخی فوتبال ایران

  • هم سخن با سعید مظفری زاده، داور دیروز و کارشناس امروز فوتبال

  • گفتگو با فرشاد عربی، قهرمان تالوی تیم ملی ووشو

  • حمیدرضا قلی پور، ووشو را تا کسب طلای جهان ادامه می دهد

  • کمیل قاسمی، پهلوانی که از باخت حریفانش دلگیر می شود

  • پای صحبت امیر حاج رضایی کارشناس فوتبال محبوب کشور