یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

محمدرضا طالقانی و خاطرات دوران کشتی گیری


برنامه "یک فنجان چای داغ" یکشنبه 28 بهمن، میزبان محمدرضا طالقانی، پیشکسوت کشتی بود.

1397/11/28
15:53


به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا طالقانی، پیشکسوت کشتی، درباره شروع فعالیت در کشتی و سوابق خود عنون کرد: زمانیکه وارد کشتی شدم و از صفر شروع کردم، تا در کشتی به سطح خوبی برسم، انقلاب پیروز شد و من در عین جوانی که تازه از جام جهانی آمده بودم با تعطیلی کشتی مواجه شدم. 3،4 سال کشتی نبود و به من گفتند که فعلاً کشتی فعال نیست و در بخش دیگر مشغول به کار شو. من هم در حیطه مربیگری شروع به فعالیت کردم. با توجه به اینکه کارمند راه آهن بودم در این تیم مربی، سرمربی و سپس سرپرست شدم.
وی، به پیشنهاد کاری مهندس بازرگان اشاره کرد و گفت: مرحوم مهندس بازرگان وقتی نخست وزیر شد به بنده پیشنهاد داد هر کجا می خواهی می گذارم که کار کنی. به من پیشنهاد داد که به هرمزگان بروم؛ فکر کنم من را برای استانداری می خواست؛ اما در جواب گفتم کار سیاسی بلد نیستم و فقط می خواهم در ورزش فعال باشم.
مهندس بازرگان من را به مرد بزرگ ورزش کشورمان، شاه حسینی معرفی کرد. شاه حسینی گفت هر کجا بخواهی می گذارم فعالیت خودت را شروع کنی و من خواستم که بدترین و کمترین جا مشغول بکار شوم. بنده را سالن هفت تیر گذاشتند. از این سالن با یک تشک کوچک و به صورت رایگان برای مردم فعالیتم را آغاز کردم. بعد از یک سال من را بیرون کردند و مجدداً پس از یک سال بازگرداندنم. سپس برای مربیگری و سرپرستی تیم راه آهن انتخاب شدم.
بعد از راه آهن من را برای بخش زندانها انتخاب کردند و سپس به هیأت کشتی آوردند؛ البته همزمان در سالن هفت تیر هم فعالیت می کردم. پس از هیأت کشتی به عنوان دبیر فدراسیون انتخاب شدم و سپس به ترتیب به عنوان دبیر فدراسیون، نایب رئیس، رئیس فدراسیون و نایب رئیس کنفدراسیون آسیا معرفی شدم. همه این پیشرفت ها به خاطر این بود که بی نیازی را انتخاب کردم و هیچگاه پارتی بازی در کارم نداشتم. هر جا هم مشغول به کار شده ام با اصرار دیگران بوده است.
برنامه یک فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز به جز جمعه ها ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ