یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

همراه با فرشاد مقدسی، عضو تیم ملی اسکیت هاکی


برنامه "یک فنجان چای داغ" سه شنبه 23 اسفند، با فرشاد مقدسی، عضو تیم ملی اسکیت هاکی، گفتگویی انجام داد.

1397/11/24
07:58


به گزارش رادیو ورزش؛ فرشاد مقدسی، عضو تیم ملی اسکیت هاکی، خود را اینطور معرفی کرد: 25 سال سن دارم. پدرم تولید کننده سیم و کابل برق است و من شغل پدری ام را دارم؛ البته مربیگری بدنسازی را در کنار این کار انجام می دهم. در دانشکده تهران جنوب رشته صنایع می خواندم که به خاطر تداخل با ورزش نتوانستم آن را ادامه بدهم و انصراف دادم.
وی، در خصوص چگونگی ورود خود به رشته اسکیت هاکی اظهار داشت: در دوران کودکی رشته های ورزشی ام را خیلی عوض می کردم. در رشته های کنگ فو، والیبال، شنا، فوتبال، کشتی و اسکیت کار کرده ام؛ اما تنها رشته ای که من را جذب خود کرد، اسکیت بود.
این ملی پوش، درباره رشته ورزشی خود گفت: اسکیت هاکی در ایران یک ورزش نوپا در ایران است. فدراسیون اسکیت هاکی سال 84 تشکیل شد و قبل از آن یک انجیو بود. فدراسیون اسکیت 9 زیر مجموعه دارد که اسکیت هاکی یکی از این 9 رشته است.
در ایران لیگ بسیار خوبی داریم که حدود 8 سال به صورت منظم برگزار شده است. لیگ دسته یک و لیگ دسته دو در بخش خانم ها و آقایان برقرار است و مسابقات آن به صورت دوره ای برگزار می شود.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا امکانات سخت افزاری لازم برای برپایی رقابتهای لیگ در کشور وجود دارد، عنوان کرد: یکی، دو سال است که زمین های استاندارد در بیشتر شهرهایی که تیم دارند، ایجاد شده است. زمین های اسکیت هاکی تقریباً مشابه زمین هاکی روی یخ است. زمین آن 20 در 40 تا 30 در 60 می تواند باشد.
مقدسی، نیز در پاسخ به این پرسش که چند سال طول می کشد که ورزشکار از اسکیت به اسکیت هاکی برسد، بیان کرد: این مدت زمان در هر کسی می تواند متفاوت باشد. ابتدا باید مقدماتی اسکیت را گذراند که حدود یک سال طول می کشد و سپس در هاکی کار کرد.
وی، درباره نحوه بازی اسکیت هاکی گفت: اسکیت هاکی دو زمان 20 دقیقه برای بازی دارد. هر تیم می تواند در هر نیمه یک تایم اوت بگیرد و 5 دقیقه بین هر دو نیمه استراحت وجود دارد. بازیکنان داخل زمین 4 نفر با یک دروازه بان هستند؛ البته تعویض آزاد است و هر تیم می تواند تا 14 بازیکن و یک دروازه بان روی نیمکت داشته باشد.
برنامه یک فنجان چای داغ، با اجرای منصوریان، هر روز به جز جمعه ها ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ