یک فنجان چای داغ هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

یک فنجان چای داغ با مصطفی کارخانه، مربی والیبال (قسمت دوم)

برنامه "یک فنجان چای داغ" دوشنبه 14 آبان، میزبان مصطفی کارخانه، مربی والیبال بود.

1397/08/15
08:27

به گزارش رادیو ورزش؛ مصطفی کارخانه، مربی والیبال، به ادامه خاطرات خود پرداخت و گفت: با توجه به شرایط فیزیکی خوب و داشتن 190 متر قد مربیان رشته های مختلف از جمله دو و میدانی، والیبال، بسکتبال، فوتبال و تنیس روی میز به من پیشنهاد می دادند که در این رشته ها شروع به فعالیت کنم. با توجه به حضورم در رشته های مختلف بدنم خیلی خسته می شد و متأسفانه زمانی برای استراحت باقی نمی ماند. شاید یکی از دلایلی که در دوران بازیگری رشدی نکردم و به رده ملی نرسیدم، این بود که پراکنده بازی می کردم و استراحتی نداشتم. در دهه 30 و 40 آگاهی ورزش ما چه از نظر سیستم مربیگری و چه از نظر مسائل نرم افزاری و سخت افزاری آنقدر بالا نبود که بتوانم رشدی داشته باشم.
وی، ادامه داد: زمانیکه در پارچین شروع به کار کردم و به والیبال پرداختم، 20 سال سن داشتم. در صنایع دفاع مربی والیبالم اکبر مرادی بود و در فوتبال با علی جباری، پرویز مظلومی، محمدباقر رحیمی، غفور جهانی و حسین فرکی بازی می کردم. یک مقطع در اردوی تیم منتخب نیروهای مسلح انتخاب شدم، قرار بود که به مسابقات ارتش های جهان اعزام شویم؛ اما متأسفانه به دلایلی سفر انجام نشد.
کارخانه به آسیب دیدگی های دوران فعالیت خود اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه به بدنم کم استراحت می دادم، همیشه آسیب دیده بودم. در ورزش حرفه ای به همان اندازه ای که باید جدی تمرین کنی، باید به بدن استراحت بدهی. اکنون شرایط با آن دوران خیلی متفاوت شده است.
وی، افزود: در یک مسابقه فوتبال زمین خوردم؛ ترقوه ام شکست و فوتبال را برای همیشه کنار گذاشتم، حتی در والیبال هم دیگر نتوانستم اسپک بزنم. من دریافت کننده قدرتی بودم و چند سالی پاسور شدم؛ اما دیدم دیگر نمی توانم ادامه بدهم. در سن 25 سالگی به عنوان سرمربی تیم والیبال صنایع پارچین انتخاب شدم و تا به اکنون در این حوزه فعالیت دارم.
برنامه یک فنجان چای داغ، کاری از گروه علوم ورزشی بود که این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 11:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یک فنجان چای داغ