صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

برنامه "یک فنجان چای داغ" شنبه 6 مرداد، میزبان محسن خلیلی، فوتبالیست کشورمان بود.

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن خلیلی، فوتبالیست، در معرفی خود گفت: بنده 25 بهمن سال 1359 در تهران متولد شدم. در محله نازی آباد زندگی می کردیم. تمام مراحل تحصیلی و ورزشی را در همین محله گذراندم. یک خواهر بزرگتر و یک برادر کوچکتر دارم. بنده در مدرسه دکتر علی شریعتی که مدرسه خیلی مجهزی بود، تحصیل کرده ام. در این مدرسه تمامی ورزش ها انجام می شد و در همه مقاطع تیم داشت. بر همین اساس از کودکی با ورزش آشنا شدم.
وی، در پاسخ به این سوال که از ابتدا به سمت چه رشته ورزشی رفتید، آیا از اول فوتبال را انتخاب کردید، اظهار داشت: من به طرف تمامی ورزش ها رفتم. در مقطع راهنمایی و دبیرستان در تیم والیبال مدرسه بودم و حتی بهترین سرویس پرشی زن منطقه 16 هم شدم. مقام نایب قهرمانی در پینگ پنگ بدست آوردم. بدمینتون خیلی کم بازی کردم؛ زیرا زیاد به آن تمایل نداشتم. بیشتر به ورزشهای گروهی علاقه مند بودم.
خلیلی، نیز در پاسخ به این پرسش که آیا خانواده شما دوست داشتند که به طرف ورزش کشیده شوید، عنوان کرد: مسلماً تمامی خانواده ها دوست دارند فرزندشان ورزشکار شود؛ زیرا محیط سالمی است. هم از لحاظ روحی و روانی فرزند را شاداب می کند و از هم نظر جسمانی بدن را قوی می کند.
دایی بنده عضو تیم فوتبال عقاب بود و پسرخاله هایم علاقه زیادی به فوتبال داشتند و به این ورزش می پرداختند؛ من هم به مرور به این ورزش علاقه پیدا کردم. درسم تا مقطع دبیرستان خیلی خوب بود؛ اما از آن به بعد که راهم را جدا کردم و تصمیم گرفتم فوتبال را ادامه دهم، گاهی تداخلاتی پیش می آمد.
این فوتبالیست، در خصوص شروع فعالیت حرفه ای خود در فوتبال گفت: در بازار دوم نازی آباد زمینی به نام زمین پلیس بود که تیم پاس آنجا تمرین می کرد. مربی تیم نوجوانان پاس هم محلی ما و دوست دایی ام بود. وی استعدادم را دیده بود و از من خواست که تست بدهم. آن زمان 13 سال سن داشتم. خوشبختانه در نهایت برای تیم انتخاب شدم و حتی در آن سال کل مسابقات را جزء نفرات اصلی تیم بازی کردم.
برنامه یک فنجان چای داغ، امروز با اجرای اسکویی، کاری از گروه علوم ورزشی بود که این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • حاج کناری و فراز و نشیب های دوران کشتی گیری

  • گفتگوی اختصاصی با محمد حسین خالقی فر، قهرمان سابق کشتی آزاد

  • جهان پهلوان تختی از نگاه دوستان المپیک 1964

  • جهان پهلوان تختی، اسطوره تکرار نشدنی ورزش ایران

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت سوم)

  • هم صحبت با برترین داور بین المللی والیبال ایران

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت دوم)

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت اول)

  • گفتگو با مسعود آرمات، پیشکسوت و مربی والیبال (قسمت دوم)

  • پیشکسوت عرصه رسانه، میهمان رادیو ورزش(قسمت اول)