صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه


برنامه "یک فنجان چای داغ" شنبه 30 تیر، میزبان فرهاد ظریف، لیبروی اسبق تیم ملی والیبال بود.


به گزارش رادیو ورزش؛ فرهاد ظریف، لیبروی اسبق تیم ملی والیبال، در پاسخ به این سوال که زمانیکه شما در نوجوانان لیبرو بودید، چه تعداد لیبرو داشتیم، بیان کرد: لیبروهای زیادی در تیم ها حضور داشتند. آن زمان رضا بنیادی و حسن شیرکوند لیبروهای تیم ملی بزرگسالان بودند؛ همچنین مسعود افتخاری به عنوان لیبروی تیم ارومیه فعالیت می کرد. در آن دوران لیبروها آنقدر جایگاه نداشتند؛ نه از نظر مالی و نه از نظر قراردادی به آنها توجه نمی شد و شاید می توان گفت که برای آن تیم یک فرزند خوانده به حساب می آمدند.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش که بعد از اینکه مسابقات نوجوانان آسیا به پایان رسید و شما ضمن کسب مقام قهرمانی به عنوان بهترین لیبرو معرفی شدید، چه اتفاقی برایتان افتاد و به کدام تیم رفتید، اظهار داشت: کارخانه در اصفهان با بنده یک قرارداد 5 ساله بست و عضو تیم صنام شدم. آن زمان بنیادی که لیبروی تیم ملی بزرگسالان بود در صنام عضویت داشت و کارخانه من را جایگزین وی کرد.
ظریف، به حضور خود در مسابقات جهانی نوجوانان اشاره کرد و گفت: پس از مسابقات آسیایی چند روز استراحت داشتیم و سپس اردوی تیم نوجوانان در مجموعه آزادی شروع شد. آن زمان کارخانه سرمربی، وکیلی کمک وی و معمری سرپرست تیم بودند. تا جایی که یادم است پزشک نداشتیم. در مسابقات نوجوانان جهان که در مصر برگزار شد، برای اولین بار در تاریخ نایب قهرمان نوجوانان شدیم و در فینال به برزیل باختیم. در این مسابقات هم به عنوان بهترین لیبروی نوجوانان جهان شناخته شدم.
لیبروی اسبق تیم ملی والیبال، در ارتباط با جوایزی که برای وی به عنوان بهترین لیبروی جهان درنظر گرفته شده بود، بیان کرد: آن زمان سنم کم بود و زیاد به مادیات توجهی نداشتم. خیلی قول ها به ما دادند؛ حتی قول یک آپارتمان در تهران را دادند؛ اما هیچ یک عملی نشد. از مصر که آمدیم تنها یک گوشی موبایل به ورزشکاران اهدا شد؛ البته من با توجه به اینکه مرد سال والیبال ایران انتخاب شدم، سازمان صداوسیما 4 سکه و 7 یا 8 میلیون تومان نقد اهدا کرد.
برنامه یک فنجان چای داغ، امروز با اجرای اسکویی، کاری از گروه علوم ورزشی بود که این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • حاج کناری و فراز و نشیب های دوران کشتی گیری

  • گفتگوی اختصاصی با محمد حسین خالقی فر، قهرمان سابق کشتی آزاد

  • جهان پهلوان تختی از نگاه دوستان المپیک 1964

  • جهان پهلوان تختی، اسطوره تکرار نشدنی ورزش ایران

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت سوم)

  • هم صحبت با برترین داور بین المللی والیبال ایران

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت دوم)

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت اول)

  • گفتگو با مسعود آرمات، پیشکسوت و مربی والیبال (قسمت دوم)

  • پیشکسوت عرصه رسانه، میهمان رادیو ورزش(قسمت اول)