صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه

برنامه "یک فنجان چای داغ" چهارشنبه 27 تیر، با رضا میرالماسی، قهرمان پیشین پینگ پنگ گپ و گفتی انجام داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا میرالماسی، قهرمان اسبق پینگ پنگ، در معرفی خود عنوان کرد: بنده متولد شهرستان اراک هستم و 65 سال سن دارم. 7 ساله بودم که به تهران مهاجرت کردیم. 4 خواهر و 2 بردار دارم. تنیس روی میز را از دوران دبستان شروع کردم و در دوران دبیرستان در مسابقات آموزشگاه ها شرکت داشتم و عناوینی را بدست آوردم.
وی، در پاسخ به این پرسش که چرا رشته پینگ پنگ را انتخاب کردید، گفت: زمانیکه در دبستان حافظ نظام آباد مشغول تحصیل بودم، در مدرسه مان یک میز پینگ پنگ بود. وقتی دانش آموزان بزرگتر با یکدیگر بازی می کردند، من بازی آنها را تماشا می کردم و به مرور به این رشته علاقه مند شدم. پس از آن دیگر پیگیر شدم و در خارج از مدرسه در باشگاهی به نام شجاعت در خیابان شارق ثبت نام کردم و به طور حرفه ای تنیس روی میز را ادامه دادم.
در مسابقات آموزشگاهی بازیکنانی مثل نجفی و برادران را داشتیم که وقتی آنها را دیدم، جذب رشته پینگ پنگ شدم و محل تمرین آنها را جویا شدم که همراه آنها تمرین کنم. پس از مدتی تمریناتم را در سالن شهید شیرودی (امجدیه سابق) انجام دادم و مراحل ترقی را از آنجا طی کردم.
میرالماسی، در ادامه گفت: آن زمان تنیس روی میز در آموزشگاه ها خیلی رونق داشت و مسابقات منظمی برگزار می شد و به برندگان کاپ اهدا می کردند. بسیاری از قهرمانان ملی ما در دوران تحصیل به این عنوان دست می یافتند؛ به طور مثال ناصر نجفی و مجید احتشام زاده، قهرمان بزرگ ما در آموزشگاه ها تحصیل می کردند که قهرمان شدند.
قهرمان اسبق پینگ پنگ، عنوان کرد: در سن 18 سالگی به خدمت نیروی هوایی درآمدم و یک سال دوره آموزشی را طی کردم. در نیروی هوایی برنامه های مسابقاتی منظمی انجام می شد و تیم خوبی داشت. بنده خیلی سریع قهرمان نیروی هوایی شدم و در مسابقات ارتش های ایران شرکت کردم و قهرمان ارتش و سپس قهرمان نیروهای مسلح شدم. به همین ترتیب مصمم شدم که یک روز قهرمان کشور شوم. پس از مدتی برای اولین بار در تهران مقام اول را کسب کردم و در سال 59 در مسابقات قهرمان کشور توانستم در انفرادی عنوان اول را کسب کنم و نیز به همراه سایر هم تیمی ها قهرمان تیمی کشور را بدست بیاوریم.
برنامه یک فنجان چای داغ، امروز با اجرای مسعود اسکویی، کاری از گروه علوم ورزش بود که این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • علیرضا عبدالهی، استعدادی که در هرمزگان کشف شد

  • مرور خاطرات فوتبالی علیرضا مرزبان

  • دبیر فدراسیون تنیس روی میز میهمان رادیو ورزش

  • خاطراتی از حسین خداپرست، پیشکسوت اتومبیلرانی

  • هم صحبت با محسن خلیلی، پیشکسوت فوتبال

  • گپ و گفتی با فرهاد ظریف (قسمت دوم)

  • یک فنجان چای داغ با فرهاد ظریف

  • گفتگویی با جواد پوستین دوز، مربی تیم های پایه فوتبال

  • هم صحبت با رئیس سازمان ساحلی فدارسیون والیبال

  • گفتگوی اختصاصی با فرید صائبی، پیشکسوت والیبال