صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

برنامه "یک فنجان چای داغ" دوشنبه 24 اردیبهشت، میزبان فریدون الهامی، رئیس سازمان والیبال ساحلی بود.

به گزارش رادیو ورزش؛ فریدون الهامی، رئیس سازمان والیبال ساحلی، در تشریح بیوگرافی خود گفت: سال سن دارم. متولد بندرعباس هستم و دوران تحصیل را در این منطقه گذرانده ام. 3 خواهر و یک برادر دارم که همه از من بزرگتر هستند. برادرم فوتبالیست بود و تا سطح تیم های استان فعالیت خود را ادامه داد.
وی، در پاسخ به این پرسش که آیا در دوران دبستان به والیبال گرایش پیدا کردید، اظهار داشت: در دوران دبستان رشته ورزشی من پینگ پنگ و فوتبال بود. در دوران راهنمایی معلمی به نام صالحی زاده داشتم که رشته والیبال را در این مدرسه رونق داد و والیبال من از آنجا شروع شد و در دبیرستان تکامل پیدا کرد.
مرحوم محمد یوسف زاده که خود در ماده های مختلف دو و میدانی، مخصوصاً پرتابی ها مقام دار بود، تیم خوبی را در والیبال تشکیل داد. از دبیرستان به صورت تخصصی هم در تیم جوانان و دیگر تیم های استان زیر نظر یوسف زاده کار کردم و سپس به مرور به تیم های بالاتری آمدم. اما شروع فعالیتم در راهنمایی و حضور در تیم منتخب مدارس بود.
وی در پاسخ به این سوال که اولین مربی والیبال شما چه کسی بود، تشریح کرد: محمدشریف دریازاده، اولین مربی والیبالم بود. ما در یک سالن سقف کوتاه که ارتفاع آن 6 متر بود و کفپوش موزاییک داشت، بازی می کردیم. در دوران ما سالنها حتی کولر هم نداشتند. در مسابقات قهرمانی کشور سال 64، در فصل تابستان، 45 روز در اردو بودیم و صبح و عصر در سالنی که کولر نداشت، تمرین می کردیم.
الهامی در تشریح مدارک علمی و ورزشی خود اظهار کرد: با توجه به اینکه علاقه مندی ام به ورزش زیاد بود و از طرفی هم با تشویق و ترغیب دوستان ورزشی وارد دانشگاه شدم و در رشته تربیت بدنی تحصیلاتم را ادامه دادم. در زمانهایی هم که مشغله نداشتم در دانشگاه به تدریس والیبال می پرداختم. سال 2012 در اولین کلاس بین المللی ساحلی که در ایران برگزار شد، شرکت کردم و موفق به اخذ مدرک مربیگری بین المللی این رشته شدم. همچنین کلاس بین المللی سالنی را هم در تهران گذرانده ام.
ادامه دارد...
برنامه یک فنجان چای داغ، امروز با اجرای مسعود اسکویی، کاری از گروه علوم ورزش بود که این برنامه هر روز به جز جمعه ها ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • حاج کناری و فراز و نشیب های دوران کشتی گیری

  • گفتگوی اختصاصی با محمد حسین خالقی فر، قهرمان سابق کشتی آزاد

  • جهان پهلوان تختی از نگاه دوستان المپیک 1964

  • جهان پهلوان تختی، اسطوره تکرار نشدنی ورزش ایران

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت سوم)

  • هم صحبت با برترین داور بین المللی والیبال ایران

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت دوم)

  • گفتگویی با ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال (قسمت اول)

  • گفتگو با مسعود آرمات، پیشکسوت و مربی والیبال (قسمت دوم)

  • پیشکسوت عرصه رسانه، میهمان رادیو ورزش(قسمت اول)