صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه

برنامه یک فنجان چای داغ یکشنبه 19 شهریور میزبان سید مهدی حیدری، بازیکن اسبق فوتبال بود.

به گزارش رادیو ورزش؛ سید مهدی حیدری، بازیکن اسبق فوتبال در معرفی خود گفت: سید مهدی حیدری، متولد رباط کریم هستم و 65 سال سن دارم. 3 فرزند دارم. فوتبال را در کوچه و پس کوچه های میدان رازی شروع کردم. پدرم مداح و مادرم قابله و شکسته بند بود و هر دو مردمی بودند.
از 5 سالگی در هئیت متوسلین حضرت علی اصغر (ع) رباط کریم مداحی می کنم. ابتدا کشتی کار می کردم و دو سال در تیم دخانیات کشتی گرفتم و قهرمان آموزشگاه های کشور شدم. در حین تمرین مچ دستم شکست و کشتی را رها کردم. در دخانیات حسین حاج نصرالله شوت هایم را دید و من را کشف کرد و وارد فوتبال شدم. اولین تیمی که بازی کردم دخانیات بود و بعد به راه آهن رفتم. سپس 13 سال در تیم اکباتان بازی کردم.
فوتبال را تعصبی، غیرتی و با عشق بازی می کردم. در 42 سالگی در تیم دارایی بازی می کردم و روی سر اکثر مهاجم ها می زدم درحالیکه آنها نمی دانستند که 19 سالی از آنها بزرگتر هستم. تا 48 سالگی بازی کردم. 20 سال پیش مدرک مربیگری AFC را گرفتم و به عنوان مربی 2 تیم به لیگ یک آوردم.
حیدری درخصوص علت تواناییش برای بازی تا سن 48 سالگی در سطح یک فوتبال کشور اظهار کرد: موقعی که فوتبال ایران حرفه ای نشده بود؛ من حرفه ای فکر می کردم. زمانی که بازی می کردم؛ شب ها زود می خوابیدم؛ خوب استراحت می کردم و حاشیه نداشتم. در عمرم خلافی نکرده ام. در 21 سالگی ازدواج کردم و یکی از دلایل موفقیت ورزشکاران را ازدواج زودهنگام می دانم. همیشه با وضو هستم. در هر کاری می توانم موفق شوم و دوست دارم به مردم، نظام و کشورم خدمت کنم و تجربیاتم را به جوانان انتقال دهم ولی هیچ وقت فدراسیون فوتبال امثال ما را برای آموزش نخواسته است.
وی در مورد ورودش به عرصه سینما توضیح داد: سیروس مقدم دنبال بازیکن خشن و محکم با خصوصیت کاراکتر صورت و صدای من بود. مجید سبزی من را معرفی کرد. با سریال به سوی افتخار شروع کردم و در مسافر، چهار دیواری، کوچه اقاقیا، مرد 2 هزار چهره و ... بازی کردم. در همایش ها و پارکها برای مردم می خوانم. 2 هزار بیت شعر حفظ هستم. در فوتبال من را فراموش کرده اند. الان اصلا فوتبال نگاه نمی کنم. ما در فوتبال زحمت کشیده ایم و نباید دور باشیم. گناه ما این است که مجانی در فوتبال بازی کردیم. من دنبال پول نیستم و دوست دارم کار و خدمت کنم.
برنامه یک فنجان چای داغ یکشنبه 19 شهریور کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی عبادالله رضایی و با اجرای منصوریان پخش شد. این برنامه هر روز (بجز جمعه) ساعت 11:35 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • گفت و گویی با رضا امن زاده، کشتی گیر

  • گپ و گفتی با بانویی فوتسالیست

  • فرشته کریمی، میهمان رادیو ورزش

  • شهرزاد مظفر از علاقه اش به فوتبال می گوید

  • گپ و گفتی با سعید رضایی، قهرمان اسبق بسکتبال

  • پای صحبت علیرضا عابدی، عکاس مطبوعات

  • گپ و گفتی با عبدالرحمان شاه حسینی (قسمت سوم)

  • گپ و گفتی با عبدالرحمان شاه حسینی (قسمت دوم)

  • مسیر ناهموار زندگی عبدالرحمان شاه حسینی

  • اصغر حاجیلو، میهمان رادیو ورزش (قسمت دوم)