صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه

برنامه یک فنجان چای داغ چهارشنبه 15 شهریور میزبان بهاره سیفی نهاوندی، کمک داور فوتبال بود.

به گزارش رادیو ورزش؛ بهاره سیفی نهاوندی، کمک داور فوتبال در معرفی خود گفت: بهاره سیفی نهاوندی متولد سال 64 در شهرستان نهاوند استان همدان هستم. 3 برادر و 2 خواهر دارم. فعالیت ورزشیم را با رزمی شروع کردم. کمربند مشکی تکواندو و مربیگری و داوری این رشته را دارم. زمانی که دانش آموز بودم؛ تست فوتسال دادم و در تیم فوتسال دانش آموزی شروع به بازی کردم. در دوران دانشجویی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس نیز بازیکن فوتسال بودم. سپس وارد حیطه داوری فوتبال شدم. پدر و مادرم در این راه خیلی مرا حمایت کردند.
سیفی درخصوص نحوه گزینش داوران بین المللی فوتسال اظهار کرد: هر ساله AFC و فیفا لیستی به کشورها ارائه می دهند تا طبق ضوابط کاندیداهای خود را معرفی کنند. افراد مورد نظر در دوره های مربوطه شرکت می کنند و تست هایی مثل آمادگی جسمانی، قوانین فوتبال، زبان انگلیسی و ... از آنها گرفته می شود. بعد از تائید نهایی، داوران منتخب وارد لیست داورهای بین المللی می شوند. بنده در سال گذشته داور بین المللی شدم. نهایت آرزوی من رسیدن به بالاترین سطح داوری و قضاوت جام جهانی است.
وی درخصوص همسویی پیشرفت علمی و ورزشی بیان کرد: پیشرفت علمی و ورزشی باید همسو و هماهنگ با هم باشند و این دو می توانند مکمل هم باشند. در مبحث داوری بانوان کشور، پیشرفت چند پله ای داشتیم. اوضاع داوری بانوان ایرانی در شرایط بسیار مطلوبی است و در آسیا حرف اول را می زنیم. از لحاظ علمی سطح تحصیلی خانم ها خیلی بالاست و از نظر کیفیت، داوری های خیلی خوبی دارند.
سیفی در مورد مشکلات داوری توضیح داد: مردم با قوانین آشنا نیستند. هر ساله قوانین داوری فوتبال تغییر می کند ولی این تغییرات خوب جا نمی افتد. داوری ها هر سال بروز می شود ولی چون افراد اطلاع ندارند باعث اعتراض به داوری می شود. این کار سختی هایی دارد و علاقمندان به این کار باید سختی ها را تحمل کنند و تلاش و پشتکار داشته باشند تا به هدف نهایی خود برسند و دلزده نشوند.
برنامه یک فنجان چای داغ چهارشنبه 15 شهریور کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی عبادالله رضایی و با اجرای مائده علاقمند پخش بود. این برنامه هر روز (بجز جمعه) ساعت 11:35 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • علیرضا نادی کسی که عاشقانه والیبال بازی می کند

  • پای صحبت محسن علی آبادی پیشکسوت خانواده شنا

  • پای صحبت سید مهدی حیدری، از بازی در فوتبال تا بازی در سینما

  • یک فنجان چای داغ با سید مهدی حیدری، فوتبالیست و هنرمند پیشکسوت

  • هوشنگ مریدی بنیان گذار ورزش زورخانه ای ارتش

  • امیرحسین منظمی و داستان والیبالیست شدن

  • عبدالعلی کلانتری و راه اندازی صندوق پیشکسوتان

  • حمیدرضا آصفی، میهمان رادیو ورزش (قسمت سوم)

  • حمیدرضا آصفی میهمان رادیو ورزش (قسمت دوم)

  • حمیدرضا آصفی، سیاستمدار استقلالی میهمان رادیو ورزش