همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

شاه‌حسینی: افراد داخل فدراسیون فوتبال حق ندارند كسی را تهدید كنند/ مطابق اساسنامه حضور برخی‌ها در فدراسیون مشروعیت ندارد

رئیس سابق كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: حضور برخی افراد در فدراسیون فوتبال طبق اساسنامه مشروعیت ندارد.

1400/03/09
22:34

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالرحمن شاه‌حسینی رئیس سابق كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با برنامه همیشه با ورزش درباره دیركرد  این فدراسیون در اعلام آرای انضباطی بیان كرد: كسانی كه برابر رفتار غیر مسئولانه آرایی صادر نمی كنند خود مقصر این حواشی هستند. فكر می‌كنم به صورت علمی و حقوقی یك بار درباره مرجع بالادستی فوتبال باید رایزنی شود. متاسفانه اساسنامه فدراسیون فوتبال به طور صحیح رعایت نمی شود.

او ادامه داد: رئیس كمیته استیناف فدراسیون فوتبال از صفر كیلومتر كه به عنوان عضو علی البدل كار خود را در فدراسیون فوتبال  شروع كرده است در جدید ترین مصاحبه خود عنوان كرد, هیچكس اظهار نظر نكند. هر شخصی مخصوصا كسی كه در مقام قضاوت است نباید در كمیته انضباطی فدراسیون كسی را تهدید كند. هر پرونده ای قطعا در فدراسیون فوتبال جاری و سازی در میان اهالی فوتبال است و هیچ فرد در هر هیچ جایی تعلقی ندارد. او باید بداند در هر پرونده ای كه در حال رسیدگی است نباید كسی را تهدید كند. حسن زاده را نمی شناسم و اگر عملی انجام دهد كه غیر قانونی و به شكل تهدید باشد می توان از او شكایت كرد. اگر هر فرد مرتكب ترك فعل یا فعل  شود به جرم او, مرجع قانونی رسیدگی می كند  و نیاز به تهدید نیست.

شاه‌حسینی عنوان كرد: اظهار نظر كارشناسی  جزو وظایف ذاتی اشخاص است و این افراد نباید به هیچ عنوان كسی را تهدید كنند و توصیه می كنم از این گونه اعمال دست بردارند. اشخاصی در راس فدراسیون فوتبال بودند و مخالفان را به گونی تهدید می كردند و در نهایت سرنوشتشان را دیدیم. آقایان می توانند از این شخص درس عبرت بگیرند.

او درباره دیركرد فدراسیون در اعلام رای پرونده دیدار پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر عنوان كرد: چند سال گذشته در مسابقه پرسپولیس و سپاهان  درگیری رخ داد و حدود 200 با 390 نفر درگیر شدند كه رای سنگینی در زمان ما صادر شد. حكم پرونده سرباز احمدی را شخصا خودم صادر كردمو 3 ماه علیه سپاهان رای داده و بازی هایش  در خارج از اصفهان برگزار شد. یك مسابقه ای در اصفهان برگزار شد و میلیون ها نفر دیدند. تاخیر در رسیدگی و صدور رای باید قبل دربی صادر می شد. همه چیز روشن و واضح بود. بعد از انجام مسابقه دربی رای صادر شد‌ كه اگر متخلفان به زودی تنبیه می شدند از نظر حقوقدانان تاثیر 60 درصدی در نتیجه دربی داشت و اتفاقات مشابه بازی سپاهان در دربی نمی افتاد.

او افزود: تاخیر در رسیدگی مانند آن است كه فرزند كلاس اولی خود را دیر در مدرسه ثبت نام كنید. آرای قضایی هم باید قانونمند و مفهوم خاص خود را داشته باشد و اگر تعللی صورت گیرد دچار اشكال می شویم. باید با متخلفان فوتبال برخورد قاطع شده و عدالت نیز رعایت شود. مدیران متخلف هم زیاد است اینكه بازیكنان اگر شروط ضمن عقد قرارداد مبنی بر كاهش درگیری در بازی را داشته باشند و در صورت انجام تخلف 20 درصد قراردادشان كم شود, شاهد این اتفاقات كمتر خواهیم بود اما  در فوتبال ما این اتفاق رخ نمی دهد. متخلفان بزرگ مدیران هستند چرا كه با اجرایی شدن این بند 90 درصد این موارد حل می شوند.

شاه‌حسینی همچنین گفت: اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال از اسفند ماه لازم الاجرا شد و اعضای كمیته استیناف یاید به مجمع بروند تا بتوانند فعالیت كنند. هیچ شرط و قید و مرتبه ای نیست چرا كه اساسنامه ای كه  تصویب شد همچنان مشروعیت برخی از اعضای حقوقی فدراسیون فوتبال را صادرن می كند. اركان قضایی باید بلافاصله به مجمع معرفی می شدند تا رای بگیرند و بعد وارد كار شوند.نزدیك مسابقات حستس تیم‌ملی هستیم و می خواهند آن را ابزاری قرار دهند كه به حاشیه نروند. به عنوان یك ایرانی همیشه می خواهیم تیم ملی  برنده باشد اما هیچ منافاتی با نقدهای كارشناسانه ما در بندهای اساسنامه و كم كاری عزیزان ندارند .باید صحبت های من باید توسط اعضا مورد بررسی قرار گیرد.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش