همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

فعالیت سامانه اینترنتی ورزش همگانی در كشور

رضا شجیع نائب رییس فدراسیون ورزش همگانی در مصاحبه با برنامه "همیشه با ورزش" از سامانه اینترنتی ورزش همگانی در 250 شهرستان و استان كشور خبر داد.

1400/03/04
10:50

به گزارش رادیو ورزش؛ روز گذشته رضا شجیع نائب رییس فدراسیون ورزش های همگانی در گفت و گویی رادیویی با برنامه "همیشه با ورزش" در خصوص این ورزش و معضلات آن در دوران كرونا و قبل از آن مطالبی را یادآور شد.
رضا شجیع با ارائه گزارشی از بودجه كل كشور سهم این ورزش را اینگونه مطرح كرد: سهم هر ایرانی از بودجه كل ورزش شامل بودجه جاری و عمرانی چیزی در حدود نفری 43 هزار تومان، ورزش همگانی نفری 600 هزار تومان و سهم فدراسیون همگانی نفری 60 هزار تومان می باشد.
وی افزود: بخش اعظمی از اعتبار ورزش همگانی اختصاص پیدا كرده به نگاه كلان نظام، نسبت به این موضوع و بنابراین خیلی نمی توان تحول اساسی در این حوزه ایجاد كرد و ما باید بدانیم كه علی رغم سرمایه گذاری های صورت گرفته، هنوز با استانداردها فاصله داریم.
شجیع همچنین ادامه داد: زمانی كه در خصوص استانداردهای روز دنیا صحبت می كنیم، كشورهایی همچون استرالیا و كانادا را باید دید كه آن ها چه بودجه ای را به ورزش همگانی اختصاص دادند و چه نتایجی را كسب كردند. آنان به استانداردی رسیدند كه هر شخص و هر شهروند كه از خانه خود خارج می شود در یك فاصله زمانی 2 كیلومتری، به اولین فضای ورزشی رایگان و در دسترس می رسد.
نائب رییس ورزش های همگانی با اشاره به ماموریت اصلی این فدراسیون گفت: چیزی كه امروزه در ورزش همگانی داریم یك نگاه رویداد محور به این ورزش بوده و به هیچ عنوان ماموریت كاهش بیماری های غیرواگیر، سلامت در جامعه و... را دنبال نمی كند.
شجیع اظهار كرد: در شرایط كرونا، تعطیلی باشگاه ها و بیكاری مربیان را داشتیم و تحقیقات نشان دهنده آن است كه همان افرادی هم كه ورزش می كردند 30 درصد دچار افت فعالیت های بدنی شدند.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش