همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

نایب رئیس كنفدراسیون قایقرانی آسیا در گفتگو با رادیو ورزش؛ دیپلماسی ورزش كشور ضعیف است/ سیاستمداران به كمك ورزش بیایند

برنامه "همیشه با ورزش" یكشنبه 19 اردیبهشت با وحید مرادی، نایب رئیس كنفدراسیون قایقرانی آسیا، پیرامون بحث دیپلماسی ورزشی در بخش بین الملل به گفتگو پرداخت.

1400/02/20
09:45

به گزارش رادیو ورزش؛ وحید مرادی، نایب رئیس كنفدراسیون قایقرانی آسیا، در ارتباط با بحث دیپلماسی ورزشی و وضعیت ما در این بخش گفت: ما خیلی فرصت سوزی كردیم. افرادی كه واجد شرایط نبودند، با مناسبت های سیاسی توانستند در مصدر یك فدراسیون ورزشی بنشینند و در مدت كوتاه حضورشان، افراد صاحب صلاحیت كه در فدراسیون های آسیایی و جهانی مقامی داشتند را كنار بزنند.
وی تصریح كرد: دولتها بر سر منافع ملی با هم بحث و بعضاً جنگ می كنند؛ اما از سر هوشمندی روابط ورزشی و فرهنگی شان را حفظ می كنند؛ زیرا می دانند این روابط كمك كننده شان خواهد بود و روزی می تواند بسیاری از درب ها را باز كند و به رفتار خشن سیاست مداران در جهت منافع ملی كمك كند.
مرادی افزود: ما از دیپلماسی ورزشی خیلی كم استفاده كرده ایم. علتش هم این است كه تعدادی از افرادی كه در مصادر امور قرار گرفتند، مناسب این كار نبودند و این صندلی ها را اشغال كردند. این افراد فرصت سوزی كردند و لطمه به كشور زدند. اكنون ایران بعد از 41 ،42 سال در كدام یك از فدراسیون های جهانی دارای یك منصب قوی است؟! شما لیست فدراسیون های آسیایی را نگاه كنید غیر از یك رشته رزمی، در دیگر رشته ها كجا قرار داریم؟ این نشان می دهد كه ما در دیپلماسی ورزشی ضعیف بوده ایم.
افرادی كه به شورای المپیك آسیا رفته اند، امروز باید از این فرصت استفاده كنند. باید پایه گذاری و مطالبه كنند.
نایب رئیس كنفدراسیون قایقرانی آسیا در ادامه گفت: این جمله كه ورزش از سیاست جداست، تنها یك شعار است كه كشورهای قدرتمند دنیا آن را مطرح كرده اند. واقعیت این است كه ورزش و سیاست با هم عجین هستند.
مرادی با اشاره به این موضوع كه بسیاری از تصمیمات ورزشی در سطح جهان و كشورمان برگرفته از تصمیمات سیاسیون است، گفت: باید مطالباتمان را مطرح كنیم و اگر نیاز است با شیخ احمد جلسات جدی داشته باشیم. مگر می شود یك كشور بزرگ مثل ایران كه روزی مقام دوم قاره بوده و اكنون چهارم، پنجم قاره است، هیچ كرسی آسیایی به معنای ریاست یك فدراسیون آسیایی را نداشته باشد. ما باید برنامه راهبردی داشته باشیم و به صورت جدی ورود كنیم. در این زمینه لازم است سیاستمداران به كمك ورزش بیایند.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده ادامه گفتگو باشید.
برنامه همیشه با ورزش با اجرای سبحان اكرامی و كارشناسی خسرو والی زاده هر شب به جز جمعه ها ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش