همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

میرزاآقابیك در گفتگو با رادیو ورزش: نظارت دقیقی روی فدراسیون ها نیست/ بَرج بیشتر از خرج است

برنامه "همیشه با ورزش" با حسن میرزاآقابیك، معاون سابق تربیت بدنی استان تهران و رئیس پیشین انجمن راگبی درباره فدراسیون های ورزشی و نحوه نظارت بر كار آنها به گفتگو پرداخت.

1400/02/05
10:22

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن میرزاآقابیك، معاون سابق تربیت بدنی استان تهران و رئیس پیشین انجمن راگبی، در پاسخ به این سوال كه آیا از سوی وزارت ورزش بر كار فدراسیون ها نظارتی می شود، اظهار داشت: در وزارت ورزش، تنها دفتری كه وجود دارد، نظارت و برنامه ریزی است. اگر قرار باشد برای هر 51 فدراسیونی كه داریم یك كارشناس به طور مرتب گزارش بدهد، فكر نمی كنم كل وزارت ورزش آنقدر پرسنل داشته باشد.
وی افزود: متأسفانه خیلی از كارهای اساسنامه مصوب در زمان هاشمی طبا انجام نشد و امروز به این معضل می رسیم كه انتخاب مجامع ما دچار مشكل است و بالاترین مرجعی كه می تواند یك فدراسیون را نظارت كند، مجمع است. وقتی مجمع چیده می شود، تعداد كم است و از باشگاه هایی كه فعال هستند، فردی حضور ندارد. آیین نامه كمیته مربیان، داوران و باشگاه ها بعد از 20 سال هنوز نوشته نشده است. بنابراین نظارت دقیقی روی این كار وجود نداشته و با این شرایط نخواهد داشت. الان مربیان و داوران سلیقه ای انتخاب می شوند.
میرزاآقابیك تصریح كرد: باید به سمتی برویم كه تعداد فدراسیون ها را كم و وارد بخش خصوصی كنیم تا خودشان بتوانند درآمد هزینه داشته باشند كه آنقدر حاتم طایی نباشند. اگر امروز فدراسیون ها را بررسی مالی كنیم، بالای 70 درصد برجشون بیشتر از خرجشون است. اینها معضلاتی است كه باید به آن رسیدگی شود؛ اما به دلیل اینكه ورزش ما بیش از اندازه سیاسی شده، كسی دنبال این كارهای ریشه ای نمی رود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده ادامه گفتگو باشید.
برنامه همیشه با ورزش با اجرای سبحان اكرامی و كارشناسی خسرو والی زاده هر شب به جز جمعه ها ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش