همیشه با ورزش شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

رادیو ورزش

همیشه با ورزش

جایگاه دیپلماسی در ورزش کشور

برنامه "همیشه با ورزش" سه شنبه 23 مهر، در گفتگو با مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دو و میدانی، به موضوع جایگاه دیپلماسی در ورزش کشور اختصاص داشت.

1398/07/23
20:55

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دو و میدانی، در ارتباط با اقدامات خود در حوزه دیپلماسی ورزشی گفت: زمانیکه بنده مسئولیت فدراسیون را برعهده گرفتم، از این فدراسیون هیچ پستی در ارکان اصلی کنفدراسیون آسیا یا منطقه ای نداشتیم. تنها 3 نفر از فدراسیونمان عضو کمیته های کنفدراسیون دو و میدانی آسیا بودند. فدارسیون دو و میدانی ایران به عنوان یکی از قدرت های دو و میدانی آسیا به دلیل تغییرات متعدد در رأس فدراسیون و عدم ثبات مدیریتی، عملاً جایگاهی در عرصه ورزش دو و میدانی نداشت و کشورهایی مثل عمارات، قطر، نپال و غیره ارکان اصلی دیپلماسی دو و میدانی در قاره آسیا بودند.
کیهانی، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش و حضور مستمر بنده در تمامی جلسات برگزار شده، علی رغم انتقاداتی هم که وجود داشت، امروز نایب رئیس اول آسیای میانه هستم و به عنوان مؤثرترین فرد در کمیسیون مسابقات کنفدراسیون آسیا شناخته می شوم. در انتخابات هیأت رئیسه کنفدراسیون دو و میدانی 8 نفر انتخاب شدند که متأسفانه بنده نفر نهم شدم.
وی، به عوامل تأثیرگذار در بحث اجرایی دیپلماسی ورزشی اشاره کرد و گفت: مهمترین عامل در موفقیت دیپلماسی ورزشی، روابط فردی است؛ یعنی روابط فردی رئیس فدراسیون یا نماینده آن کشور که پشتوانه آن روابط فردی، یک روابط عمومی خوب، دانش زبان انگلیسی و برقراری ارتباط مؤثر است.
دومین نکته ای که در دیپلماسی ورزشی اثر می گذارد، قابلیت های فردی برای حضور در گروه های تأثیرگذار است. ریشه های مشترک زبانی، نژادی و حس همجواری از دیگر مواردی هستند که مؤثر خواهند بود.
رئیس فدراسیون دو و میدانی، تأکید کرد: اساساً ما استراتژی برای دیپلماسی ورزشی نداریم. منابع مالی برای حمایت از برنامه ها در دیپلماسی ورزشی نقش اصلی را ایفا می کند و ما در این زمینه مشکل داریم. به اعتقاد من اگر دیپلماسی ورزشی شکل بگیرد، قطعاً تأثیرات خود را در بحث دیپلماسی کلی کشور خواهد گذاشت.
برنامه "همیشه با ورزش" با اجرای ارمنده و کارشناسی مهرانی و دکتر هادوی، همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:30 به مدت یک ساعت و سی دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقمندان می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش