همیشه با ورزش شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

رادیو ورزش

هميشه با ورزش

پشت پرده دسیسه‌‌های اسرائیلی‌ برای ملایی

برنامه "همیشه با ورزشی" شنبه 16 شهریور، با مرتضی غرقی، کارشناس ارشد تلویزیون و خبرنگار و محمد حسن قدیری ابیانه، سفیر اسبق کشورمان، درباره ماجرای پناهندگی ملایی و اهداف رژیم صهیونیستی به گفتگو پرداخت.

1398/06/16
22:13

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ مرتضی غرقی، کارشناس ارشد تلویزیون و خبرنگار، در ارتباط با ماجرای پناهندگی ملایی اظهار کرد: به نظر می رسد حرکتی که ملایی انجام داد، یک حرکت از پیش تعیین شده بود؛ این نشان می دهد که رژیم صهیونیستی نه تنها روی اقتصاد و امنیت ما کار می کند، بلکه روی ذهن ورزشکاران ما هم کار می کند. طبیعی است که هر انسانی نقاط ضعف و قوتی دارد. آنها از نقاط ضعف این ورزشکار استفاده کردند و توانستند او را جذب کنند.

وی، در ادامه گفت: ما باید به همان اندازه که روی کالبد ورزشکاران کار می کنیم، روی ذهنشان نیز کارکنیم. باید برخی واقعیت ها را برای آنها تبیین کنیم نه تحمیل. متأسفانه در این زمینه خیلی کم کاری شده است. به اعتقاد بنده بخش های ورزشی به موازات کار ورزشی که برای ورزشکاران انجام می دهند، کار فرهنگی هم باید انجام بدهند.

غرقی تأکید کرد: در مسابقات گذشته ما هیچگاه ورزشکاران را مجبور نکردیم که با حریف رژیم صهیونیستی مسابقه ندهند؛ همانطور که در روز قدس مردم را اجبار نمی کنیم. طبیعی است که یک ورزشکار ایرانی هم باید به آرمان ها و ارزش های میهن خود احترام بگذارد. ورزشکاران ما تنها برای خودشان ورزش نمی کنند و مسابقه نمی دهند؛ بلکه با هدف خوشحال کردن مردم این کار را انجام می دهند؛ حتی بسیاری از ورزشکاران وقتی مدالی بدست می آورند به ملت ایران هدیه می کنند.

غرقی با بیان اینکه گرایش ملایی به سمت رژیم صهیونیستی ناشی از ضعف هویتی و فرهنگی بوده است، افزود: مطمئنم وقتی ورزشکاری به اسرائیل برود و با واقعیت هایی که درون آن رژیم وجود دارد، بیشتر آشنا شود، پشیمان خواهد شد؛ زیرا بسیاری از کسانی که از آفریقا، روسیه و کشورهای مختلف دنیا به اسرائیل مهاجرت کردند، مجدداً به کشورهای خودشان بازگشته اند.

این کارشناس رسانه به تعهدات افراد نسبت به خود و جامعه اشاره کرد و گفت: ما یک تعهد فردی نسبت به خودمان و یک تعهد جمعی نسبت به جامعه مان داریم. اینکه ما از آرمان های ملت فلسطین و مظلوم در دنیا حمایت می کنیم، بخشی از مسئولیت های اجتماعی ماست. آنچه که ما در مقابل رژیم صهیونیستی انجام می دهیم، بخشی از مسئولیت های ما در مقابل جامعه جهانی، صلح و امنیت و خواسته های یک کشور ستم دیده است.

وی، در خصوص جوسازی های رسانه ای و برنامه هایی که چیده می شود تا در نهایت دشمنان از یک اتفاق ورزشی اینطور سود ببرند، بیان کرد: اتفاقی که برای ملایی رخ داد، بخشی از توطئه هایی است که رژیم صهیونیستی علیه ایران اعمال می کند که این توطئه ها بیشتر در بخش رسانه ای دیده می شود. بیش از 70 درصد رسانه های ارتباط جمعی یا در اختیار آمریکا و یا رژیم صهیونیستی است. آنها به جای استفاده از این فرصت ها سوء استفاده کرده اند و جریان سازی می کنند.

غرقی، عنوان کرد: متأسفانه ما مسئله فلسطین را خوب در کشور تبیین نکرده ایم. بحث فلسطین، بحث امنیت منطقه است. اگر شعار "نیل تا فرات" رژیم صهیونیستی محقق شود، این رژیم عراق را تصرف خواهد کرد و هم مرز جمهوری اسلامی ایران می شود. بنابراین اگر ما به فلسطینی ها کمک نکنیم، بعداً قطعاً تاوان آن را خواهیم داد.

محمد حسن قدیری ابیانه، سفیر اسبق و رایزن فرهنگی، اظهار داشت: ما دشمنانی داریم که این دشمنان سعی می کنند به هر طریق ممکن به ملت ما ضرر بزنند و تبلیغات گسترده ای علیه ایران راه بیاندازند. آنها عملاً می گویند ما می خواهیم ملت ایران در معیشتشان دچار مشکل شوند و علیه حکومت اسلامی قیام کنند. مردم علیه حکومت خود که آنقدر شهید دادند و عزت پیدا کردند، قیام کنند! این تفکر، حماقتشان را نشان می دهد.

وی، افزود: به اعتقاد من افرادی که به کشورهای دیگر پناهنده می شوند، انسانهایی حقیر هستند. آنها به خاطر مبالغی بسیار جزئی پناهنده می شوند و به ازای آن باید علیه ایران حرفهای مفت بزنند.

قدیری ابیانه، تصریح کرد: در اسناد لانه جاسوسی یک نکته ای راجع به استخدام و جذب افراد آمده است. در اسناد آمده وعده بدهید که با ارتباط با CIA مشکلات و نیازهایشان رفع می شود؛ اما در اولین فرصت از آنها برای همکاریشان با ما سند بگیرید که نتوانند عقب بکشند و تلاش کنید که مشکلاتشان برطرف نشود؛ زیرا اگر برطرف شود دیگر انگیزه ای برای همکاری ندارند. آنها سعی می کنند از افراد سیاسی، نظامی و غیره تخلیه اطلاعات کرده و سپس رهایشان کنند. ما باید مراقب این نوع فریبکاریها باشیم.

رایزن فرهنگی کشور، در خاتمه گفت: خارج از کشور ظاهرش خوب است؛ درحالیکه باطنش به گونه ای است که بعد از مدتی افراد مهاجر پشیمان می شوند؛ اما با آنها کاری می کنند که دیگر راهی برای بازگشت نداشته باشند.

برنامه "همیشه با ورزش" با اجرای والی زاده و اکرامی، همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:30 به مدت یک 1 ساعت و 30 دقیقه دقیقه تقدیم علاقمندان ورزش می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش