همیشه با ورزش هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

رادیو ورزش

هميشه با ورزش

شبهات انتخاب سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک

برنامه "همیشه با ورزش" روز سه شنبه 21 خرداد با حضور مصطفی هاشمی طبا، رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی به موضوع انتخاب سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک پرداخت.

1398/03/22
08:02

به گزارش رادیو ورزش؛ مصطفی هاشمی طبا، رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی پیرامون انتخاب کیکاووس سعیدی به عنوان سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک در پی استعفای شاهرخ شهنازی از این سمت اظهار کرد: به نظر من بهتر بود مجمع تشکیل و دبیر کل انتخاب می شد. انتخاب سرپرست دبیر کل کمیته ملی المپیک باید در اساسنامه پیش بینی شده باشد که نشده است. به نظر من انتخاب سرپرست با اساسنامه مغایر است. در اساسنامه جدید رئیس کمیته ملی می تواند دبیر کل را انتخاب کند پس باید این کار انجام می شد. در این شرایط انتخاب سرپرست درست نبود.
وی در ادامه افزود: از نظر IOC همه مقامات در کمیته ملی المپیک از جمله هیئت اجرایی، خزانه دار، دبیر کل ... باید از طریق انتخاب به سمت برسند و اصولا چیزی به نام انتصاب وجود ندارد. انتخاب هم باید با رای افراد صورت گیرد. طبق اساسنامه کمیته ملی المپیک تصمیمات باید توسط هیئت اجرایی اتخاذ شود و رئیس کمیته ملی المپیک فقط رئیس جلسات است. موارد اجرایی هم توسط دبیر کل انجام می شود. یعنی دبیر کل مجری تصمیمات هیئت اجرای است. درنتیجه رسیدگی رئیس به جای دبیر کل محل قانونی ندارد.
هاشمی طبا عنوان کرد: تیمهای اعزامی به مسابقات آسیایی و المپیک حتما باید با کمیته ملی المپیک هماهنگی لازم داشته باشند. در مورد سرمربی تیم ملی امید هم باید با کمیته ملی المپیک هماهنگ می شد.
برنامه "همیشه با ورزش" روز سه شنبه 21 خرداد با اجرای اکرامی و کارشناسی خسرو والی زاده و مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش