همیشه با ورزش هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

رادیو ورزش

هميشه با ورزش

انتخاب سرپرست دبیرکلی در کمیته ملی المپیک

برنامه "همیشه با ورزش" روز شنبه 18 خرداد با حضور مجید کیهانی عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک به موضوع انتخاب سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک پرداخت.

1398/03/19
13:01

به گزارش رادیو ورزش؛ شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک از سمت خود استعفا کرد و سیدرضا صالحی‌امیری رئیس‌کمیته ملی المپیک کیکاووس سعیدی خزانه دار و ذیحساب کمیته را به عنوان سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک انتخاب کرد.
مجید کیهانی، عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک پیرامون قانونی بودن انتخاب کیکاووس سعیدی به سمت سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک بیان کرد: تغییرات در اساسنامه کمیته ملی المپیک از یکسال پیش در دستور کمیته ملی المپیک قرار گرفت و تغییرات انجام شد و به تصویب هیئت اجرایی و مجمع کمیته ملی المپیک رسید سپس به IOC ارسال شد که در آنجا هم تصویب شد و الان در انتظار تصویب هیئت دولت است.
وی ادامه داد: در اساسنامه جدید تغییراتی در انتخاب و انتصاب دبیر کل و خرانه دار کمیته ملی المپیک داریم که اختیارات به رئیس کمیته ملی المپیک و هیئت اجرایی می دهد. موردی که الان اتفاق افتاده مورد خاصی است که باید کمیته ملی المپیک و شخص رئیس و اعضای هیئت اجرایی تصمیم گیری می کردند. با توجه به اینکه دکتر صالحی امیری در کمیته ملی المپیک مشغول بکار است و مسئولیت نظارت بر مسائل مالی برعهده دبیر کل یا رئیس کمیته ملی المپیک است. با توجه به حضور و نظارت رئیس کمیته المپیک نقش نظارت مالی با رئیس کمیته ملی المپیک است که به اتفاق خزانه دار انجام می دهد و منافاتی وجود ندارد.
کیوانی عنوان کرد: دوره سرپرستی یک تا سه ماه است تا مشکلات برطرف شود. اگر اساسنامه به تصویب هیئت دولت برسد دبیر کل به پیشنهاد رئیس کمیته ملی المپیک و تصویب هیئت اجرایی منصوب خواهد شد. اگر تصویب نشود به شیوه قبل مجمع تشکیل می شود و دبیر کل انتخاب می شود.
برنامه "همیشه با ورزش" روز شنبه 18 خرداد با اجرای اکرامی و کارشناسی خسرو والی زاده و مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش