صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

برنامه "همیشه با ورزش" روز دوشنبه 7 آبان با حضور عزیزالله اطاعتی، کارشناس کشتی به بررسی عملکرد و نتایج ضعیف تیمهای کشتی فرنگی و آزاد در مسابقات جهانی 2018 پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ 20 آزاد و فرنگی‌کار ملی پوش ایران در حالی به کار خود در رقابتهای جهانی مجارستان پایان دادند که حاصل آن تنها چهار مدال برنز بود. کشتی آزاد ایران در رقابتهای جهانی مجارستان با سه مدال برنز علیرضا کریمی، حسن یزدانی و پرویز هادی در رده ششم جهان قرار گرفت و فرنگی کاران ایران هم در نهایت با تک مدال برنز مهدی علیاری به رده یازدهم جهان سقوط کردند. هر چند تیم کشتی آزاد ایران سال گذشته در رقابتهای جهانی فرانسه نهم شد و امسال به رغم این ناکامی سه پله صعود کرد، اما تیم کشتی فرنگی عنوان نایب قهرمانی سال گذشته خود را با 9 پله سقوط با رده یازدهمی عوض کرد!
عزیزالله اطاعتی، کارشناس کشتی پیرامون علت عملکرد ضعیف تیمهای ملی کشتی در این دوره از رقابتها اظهار کرد: ورزش در دنیا در حال تحول و پیشرفت است و اگر ما به این تحولات توجه نداشته باشیم، عقب می افتیم و این اتفاق نیز افتاد. در سال 2017 که نهم شدیم باید بیشتر کار می کردیم و ارتباطمان را با مراکز تصمیم گیری و تحول در تاکتیک و تکنیک و بدنسازی بیشتر می کردیم. اگر داخل کارهای آماده سازی می شدیم این اتفاق نمی افتد.
وی ادامه داد: ما از کشتی روز دنیا عقب افتادیم. به جای کار علیه رقبای خود علیه خودمان کار کردیم. رقبای ما روسیه، آمریکا، ژاپن و کره نیستند و ما رقیب خودمان شده ایم.
اطاعتی تصریح کرد: ما به تورنمنت های خوب دنیا نرفتیم. باید بپذیریم باختیم و عقب افتادیم. باید در فدراسیون کشتی را باز کنیم تا تفکرات جدیدی وارد شود. کشتی ورزش ملی است و برای اینکه به جایگاه واقعی خود برسد باید فکر تازه ای کنیم که این امر افراد جدید و بروز می خواهد. اگر به دنبال راهکار نباشیم و از پتانسیل فکر و تخصص استفاده نکنیم، شکست در مسابقات جهانی بعدی و المپیک پیش رو نیز تکرار می شود.
وی عنوان کرد: شاید بهتر بود که رسول خادم به جای اینکه در حین مسابقات به رئیس جمهور نامه بنویسد، به خودش به عنوان سرمربی و رئیس فدراسیون نامه می نوشت که چرا نتیجه نگرفته است. فدراسیون کشتی از همه فدراسیونها پول بیشتری دریافت کرده است. خادم به عنوان اسطوره ورزش باید بپذیرد که اشتباه کرده و در مدیریتش تغییراتی دهد. اگر خودش در یک رشته تخصص دارد باید سایر متخصصان کشتی هم وارد عمل شوند. ما با شیوه های قدیمی نمی توانیم در مقابل قوانین مدرن پیروز شویم.
برنامه "همیشه با ورزش" روز دوشنبه 7 آبان با اجرای خسرو والی زاده و مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • 28 آبان تاریخ بازی معوقه پرسپولیس -پیکان

  • تحلیل حمید درخشان از بازی پرسپولیس مقابل کاشیما

  • آزادی در انتظار فینالی شایسته فوتبال ایران

  • درخواست مدیر عامل باشگاه پرسپولیس از هواداران

  • بایدها و نبایدهای بازار پر منفعت انتقال بازیکنان

  • بررسی داوری های هفته دهم لیگ برتر فوتبال

  • وضعیت آمادگی تیم پرسپولیس برای رویارویی با السد در دیدار برگشت

  • طرح های جدید دفتر توسعه آموزش پایه و استعدادیابی وزارت ورزش

  • چشمه جوشان استعدادهای ورزشی در بخش دانش آموزی

  • کمبود 4 هزار معلم تربیت بدنی در مدارس کشور