صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

باگزارشگران

هر شب از ساعت 21:35 به مدت 10دقيقه

برنامه "با گزارشگران" سه شنبه 24 اسفند، در گزارشی با کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک و شهریان، معاون امور ورزش بانوان، گفتگو کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک، در ارتباط با جلسه مسئولین کمیته ملی المپیک و نواب رئیسان بانوان فدراسیون های ورزشی، اظهار کرد: در انتهای سال فرصتی شد تا مانند سال گذشته با نائب رئیس بانوان فدراسیون های ورزشی مختلف نشستی داشته باشیم. در این جلسه مباحث خوبی، از جمله گزارش عملکرد سالانه مطرح شد.
وی، هدف از برگزاری نشست را بدین صورت شرح داد: هدف ما این بود که به نائب رئیس بانوان فدراسیون های ورزشی اعلام کنیم ورزش بانوان ما در حال توسعه است و تا به اکنون رشد بسیار خوبی داشته است.
رئیس کمیته ملی المپیک، خاطرنشان کرد: از تمام 50 فدراسیون ورزشی تنها 2 رشته ژیمناستیک و شنا تا به اکنون مجوز حضور در رقاتبهای بین المللی را نگرفته اند که آن هم به دلیل شرایط خاص رشته های مذکور است.
هاشمی، در پاسخ به این پرسش که چه مسابقاتی را در پیش داریم و چند رشته از ایران در این رقابتها حضور خواهند داشت، تشریح کرد: ما بازیهای کشورهای اسلامی و مسابقات داخل سالن و ورزشهای رزمی را پیش رو داریم. در رقابتهای کشورهای اسلامی 17 رشته از ایران شرکت خواهد کرد که از این تعداد 6 رشته مربوط به ورزش بانوان است. در ارتباط با بازیهای داخل سالن قرار شده که ستاد بازیها این موضوع را ابتدای سال آینده مورد بررسی قرار دهد.
وی، تأکید کرد: رویکرد ستاد عالی بازیهای المپیک و آسیایی و جهانی این است که حضور بانوان را در چنین رقابتهایی پررنگ تر داشته باشیم.
شهریان، معاون امور ورزش بانوان، در پاسخ به این سوال که معیار شما برای انتخاب 17 رشته ورزشی چه بود، بیان کرد: تعداد تیم های شرکت کننده در بازیهای کشورهای اسلامی توسط جمهوری آذربایجان یعنی میزبان رقابتها مشخص شده است.
وی، تأکید کرد: به اعتقاد بنده ایجاد غرور ملی و داشتن انگیزه های قهرمانی می تواند به مشارکت بیشتر زنان در بخش ورزش قهرمانی کمک بسزایی کند.
برنامه با گزارشگران، با اجرای مائده علاقه مند، هر شب 21:35 به مدت 10 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: هانیه پرچلو

مرتبط با این خبر

  • انتخابی تیم ملی کاراته بانوان و حواشی آن

  • علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال شد

  • پیگیری چهاردهمین دوره مسابقات لیگ برتر والیبال نشسته بانوان

  • یادواره شهدای ورزشکار شهرستان قائمهشر

  • اضافه شدن 5 تکواندو کار به ترکیب تیم ملی پومسه

  • رقابت ورزشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور

  • دوره آموزشی پاکت بیلیارد با حضور مدرس خارجی

  • نقصان هایی در نحوه برگزاری لیگ برتر والیبال

  • مراسم تجلیل از شهدای شاخص ورزشکار مدافع حرم

  • عملکرد نمایندگان ایران در رقابتهای قهرمانی شطرنج زنان جهان