عصرانه هر روز به جز جمعه ها از ساعت 17:05 به مدت 80دقیقه

محمدرضا طالقانی در گفتگو با رادیو ورزش: ورزشكاران در كنار مردم به هتاكان تو دهنی زدند رسول اکرم (ص) در دل تمام مردم دنیا جای دارد

محمدرضا طالقانی، قهرمان پیشکسوت کشتی ایران در خصوص اتحاد مسلمانان و ورزشکاران در پاسخگویی به هتک حرمت های اخیر به ساحت پیامبر مهربانی ها حضرت محمد (ص) به گفتگو با برنامه "عصرانه" دوشنبه 5 آبان رادیو ورزش پرداخت.

1399/08/06
09:37

به گزارش رادیو ورزش؛ حرمت شکنی به ساحت پیامبر (ص) به خصوص در کشور فرانسه واکنش هایی در کشورهای مسلمان و در بین ورزشکاران مسلمان داشته است. از این دست واکنش ها می توان به رقابت های هفته پنجم لیگ قطر اشاره کنیم که با ارادت به پیامبر اکرم (ص) آغاز شد.
رادیو ورزش نیز ضمن محکوم کردن هتک حرمت به مقدسات مسلمانان به ویژه اتفاقات و توهین های اخیر رئیس جمهور فرانسه در همین زمینه به گفتگو با یکی از پیشکسوتان کشتی کشورمان، محمدرضا طالقانی پرداخت.
محمدرضا طالقانی، از مدیران پیشین فدراسیون کشتی و قهرمان این رشته در گفتگو با برنامه عصرانه رادیو ورزش در پاسخ به هتک حرمت هایی که اخیرا به پیامبر اعظم (ص) شده است؛ اظهار کرد: ما اولین کسانی نیستیم که از ابتدای اسلام تا کنون مورد این هجمه ها قرار گرفته ایم و نتوانستیم جوابگوی مظلومیتمان با چنین ستمهایی که بر ما می کنند؛ باشیم. اما محکوم کردن و شعار دادن را نمی پذیرم. ما مملکتی شیعه و محب اهل بیت هستیم و همیشه حرفمان حرف قانون، دین و عاطفه و عشق به ائمه اطهار (ص) بوده است.
وی تصریح کرد: آقا رسول الله (ص) همیشه در معادلات مرد اول دنیا شناخته شده است و اگر مورد این هجمه ها قرار می گیریم باید بیشتر کار کنیم. البته باید عملی کار کنیم و از شعارها دور باشیم و جلوی آنها بایستیم. به این دلیل که قوی تر از همیشه عمل می کنیم.
ورزشکاران و بخصوص فوتبالیست ها اقدامات ارزشمندی انجام داده اند و جلوی هتاکان ایستادند و آنها فهمیده اند که قدرت ما بیشتر از چیزی است که فکر می کنند. من خوشحالم که بعنوان یک مسلمان آنچه که شنیدم و کارهایی که مردم در مقابل آن انجام داده اند تودهنی عملی است که باید همیشه انجام شود. آقا رسول الله (ص) که سرآمد همه مردم « وَ إِنَّک لَعَلی خُلُقٍ عَظِیمٍ؛(4 قلم) تو ای پیامبر دارای اخلاق بزرگی هستی.» در تمام دنیا هست با کارهایی که کرده در دل همه مردم دنیا جای دارد که آنها دنیا چنین خودجوش تظاهرات کردند. این نشان عظمت اسلام است. ضمن اینکه در دنیا یکی از نامهای پرطرفداری که روی فرزندان گذاشته می شود نام محمد است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو با رادیو ورزش باشید.
عصرانه، برنامه عصرگاهی رادیو ورزش است که با رویکرد کارشناسی، تحلیلی و نمایشی هر روز به جز جمعه ها ساعت 17 به مدت 1 ساعت روی آنتن می رود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه عصرانه پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
عصرانه