صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 17:05 به مدت 80دقیقه

برنامه عصرانه یکشنبه 19 شهریور با حضور فرامرز ظلی، پیشکسوت فوتبال به موضوع بوقچی ها و نقش آنها در فوتبال اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ فرامرز ظلی، پیشکسوت فوتبال پیرامون کار بوقچی های قدیم فوتبال اظهار کرد: در سال 41 در تیم کیان بودم و در مقابل تیم شاهین بازی داشتیم. وقتی وارد زمین شدم؛ روی سکو فردی را دیدم که با 2 بوق که بعد تبدیل به 15 بوق شد؛ یک نفس بوق می زند. ممد بوقی، حسن تارزان، علی مانگا و موسیو از بوقچی های آن دوره بودند. دورانی که پر از معنویت، عشق و زیبایی بود و همه چیز اصالت و شرافت داشت. بوقچی ها به بازی شور و هیجان می دادند. در آن زمان هیچ کلمات بدی شنیده نمی شد و همه چیز معنای مردانگی ، فتوت و جوانمردی داشت. حالا هم باید از این بهانه ها برای بهتر شدن دنیای ورزش استفاده کنیم و تنها صدای بوق نباشد و صدای عشق، دوستی و جوانمردی هم شنیده شود.
ظلی درخصوص نزدیک شدن لیدرها به مربیان و انتقال حرف آنها در سکو ها گفت: وظیفه لیدرها تشویق و ترغیب تیم است و نمی توانند راجع به مسائل باشگاه تعیین کننده باشند و وارد شدن آنها در مسائل باشگاهی و فنی کاملا غلط است و هیچگونه تبادلی نباید برقرار شود.
وقتی مربی تحت تاثیر لیدر قرار گیرد؛ توقعات زیاد می شود و منجر به مسائلی می شود که نمی توان آن را جمع کرد. هر کس باید سر جای خودش باشد. پول هایی بین لیدر و مربی رد و بدل می شود و حتی در اردو زودتر از بازیکنان حاضر می شوند و اتراق می کنند که این مسائل درست نیست.
برنامه عصرانه یکشنبه 19 شهریور ماه کاری از گروه علوم ورزشی با اجرای علیرضا کنگرلو پخش شد. این برنامه هر روز (بجز جمعه) ساعت 17:05 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مرتبط با این خبر

  • احسان حدادی: تا 40 سالگی در خدمت ورزش ایران هستم