صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقيقه

برنامه اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه دوم اسفند ماه با حضور صادق رئیسی کیا، مدیر عامل سابق باشگاه راه آهن و مطلع حوزه حقوق ورزشی به بررسی مسائل حقوقی مرتبط با راه اندازی کسب و کار ورزشی اختصاص داشت.


به گزارش رادیو ورزش؛ صادق رئیسی کیا، مدیر عامل سابق باشگاه راه آهن و مطلع حوزه حقوق ورزشی پیرامون اهمیت اشراف یک کارآفرین به مسائل حقوقی اظهار کرد: امروزه کارآفرینی و موفقیت در کسب و کار به دانش و توانمندی منابع انسانی وابسته است. یک کارآفرین در برنامه ریزیهای خود باید به چهار بعد مدیریتی، حقوقی، مالی و فنی توجه داشته باشد.
در بعد حقوقی شناخت محیط به لحاظ قانونی دارای اهمیت است و محدودیتها و فرصتهای فعالیت فرد کارآفرین از نظر قانونی باید مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال جهت تاسیس یک باشگاه والیبال باید بررسی اولیه در مورد مقررات قانونی فعالیت رشته والیبال بعمل آید؛ مزایا و فرصتهای قانونی شناسایی شوند؛ محدودیت ها مشخص گردد؛ از مقررات داخلی و بین‌المللی رشته والیبال اطلاع حاصل شود؛ هزینه ها و مزایای این کسب و کار ارزیابی شود و ... . تا در نهایت با اشراف به موارد فوق به طرحریزی راه اندازی کسب و کار اقدام کنیم.
رییسی کیا درخصوص شرکتهای سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود بیان کرد: در شرکتهای سهامی خاص مسئولیت به نسبت میزان سهام سهامداران بستگی دارد. مدیر عامل نیز باید از میان سهامداران انتخاب شود. اما در شرکتهای با مسئولیت محدود، میزان مسئولیت به نسبت میزان سرمایه بستگی دارد و مدیر عامل را می توان خارج از شرکا انتخاب کرد.
در مورد باشگاه های ورزشی توصیه می شود در غالب سهامی خاص یا با مسئولیت محدود به ثبت برسند تا در گرفتن مجوز و پروانه با ماهیت فعالیت تداخل پیدا نکند. عنوان موسسه ممکن است در یکسری از مراجع مشکل ایجاد کند. در ابتدای تاسیس شرکت، یک سرمایه اولیه در نظر گرفته می شود و به اداره ثبت شرکتها اعلام می گردد. در قانون حال حاضر ما سرمایه اولیه می تواند ۱۰۰ هزار تومان باشد تا بتوان به نام شخصیت حقوقی پروانه گرفت؛ در بانک حساب افتتاح کرد و سایر مراحل را طی کرد.
برنامه اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه دوم اسفند کاری از گروه علوم ورزشی و با اجرای حامد صفری بود. این برنامه ساعت ۱۳:۳۰ دوشنبه ها به مدت ۲۵دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • ۱۲ تیر ماه، اعزام ورزشکاران دوومیدانی به مسابقات قهرمانی آسیا

  • جدایی مسالمت آمیز احسان حدادی از مربی اش

  • فواید ورزش طنابزنی

  • برگزاری مسابقات تنیس جام رمضان در تهران

  • نسل جدید وزنه برداران ایران در مسابقات جهانی توکیو

  • وضعیت تیم ملی شمشیر بازی برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا

  • کورس تهران با تغییرات بزرگ آغاز شد

  • وضعیت آماده سازی تیم های ملی کاراته برای مسابقات آسیایی قزاقستان

  • اعلام رکوردهای انتخابی تیم ملی دو و میدانی

  • فتاحی: تاریخ شروع بازی های لیگ برتر قطعی نیست