صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

برنامه اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه دوم اسفند ماه با حضور صادق رئیسی کیا، مدیر عامل سابق باشگاه راه آهن و مطلع حوزه حقوق ورزشی به بررسی مسائل حقوقی مرتبط با راه اندازی کسب و کار ورزشی اختصاص داشت.


به گزارش رادیو ورزش؛ صادق رئیسی کیا، مدیر عامل سابق باشگاه راه آهن و مطلع حوزه حقوق ورزشی پیرامون اهمیت اشراف یک کارآفرین به مسائل حقوقی اظهار کرد: امروزه کارآفرینی و موفقیت در کسب و کار به دانش و توانمندی منابع انسانی وابسته است. یک کارآفرین در برنامه ریزیهای خود باید به چهار بعد مدیریتی، حقوقی، مالی و فنی توجه داشته باشد.
در بعد حقوقی شناخت محیط به لحاظ قانونی دارای اهمیت است و محدودیتها و فرصتهای فعالیت فرد کارآفرین از نظر قانونی باید مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال جهت تاسیس یک باشگاه والیبال باید بررسی اولیه در مورد مقررات قانونی فعالیت رشته والیبال بعمل آید؛ مزایا و فرصتهای قانونی شناسایی شوند؛ محدودیت ها مشخص گردد؛ از مقررات داخلی و بین‌المللی رشته والیبال اطلاع حاصل شود؛ هزینه ها و مزایای این کسب و کار ارزیابی شود و ... . تا در نهایت با اشراف به موارد فوق به طرحریزی راه اندازی کسب و کار اقدام کنیم.
رییسی کیا درخصوص شرکتهای سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود بیان کرد: در شرکتهای سهامی خاص مسئولیت به نسبت میزان سهام سهامداران بستگی دارد. مدیر عامل نیز باید از میان سهامداران انتخاب شود. اما در شرکتهای با مسئولیت محدود، میزان مسئولیت به نسبت میزان سرمایه بستگی دارد و مدیر عامل را می توان خارج از شرکا انتخاب کرد.
در مورد باشگاه های ورزشی توصیه می شود در غالب سهامی خاص یا با مسئولیت محدود به ثبت برسند تا در گرفتن مجوز و پروانه با ماهیت فعالیت تداخل پیدا نکند. عنوان موسسه ممکن است در یکسری از مراجع مشکل ایجاد کند. در ابتدای تاسیس شرکت، یک سرمایه اولیه در نظر گرفته می شود و به اداره ثبت شرکتها اعلام می گردد. در قانون حال حاضر ما سرمایه اولیه می تواند 100 هزار تومان باشد تا بتوان به نام شخصیت حقوقی پروانه گرفت؛ در بانک حساب افتتاح کرد و سایر مراحل را طی کرد.
برنامه اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه دوم اسفند کاری از گروه علوم ورزشی و با اجرای حامد صفری بود. این برنامه ساعت 13:30 دوشنبه ها به مدت 25دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • جلسه کمیته فنی فدراسیون بوکس برگزار شد

  • لغو اعزام تیم فوتسال ناشنوایان به مسابقات جهانی

  • برنامه فدراسیون ایران برای میزبانی کبدی قهرمانی آسیا

  • تجمع اعتراض آمیز جمعی از اهالی بوکس مقابل وزارت ورزش

  • میزبانی تبریز در اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته

  • جلسه کمیته فنی واترپلو برای بررسی اتفاقات مالت

  • 6 تکواندوکار ایرانی در جمع برترین های جهان

  • قهرمان وزنه برداری المپیک؛ در پیچ و خم اخذ ویزا

  • درخواست 15 هزار دلاری از وزنه بردار نوجوان!

  • راه اندازی کلینیک روانشناسی ورزشی