تیتر اول شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

تيتر اول

نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیك "صلح و دوستی"

برنامه زنده "تیتر اول" روز دوشنبه 19 آذر با حضور رضا عبدی، مسئول انجمن ورزشهای همگانی وزارت خارجه به موضوع المپیاد ورزشی دیپلماتیك "صلح و دوستی" اختصاص داشت.

1397/09/20
08:48

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا عبدی، مسئول انجمن ورزشهای همگانی وزارت خارجه پیرامون المپیاد ورزشی دیپلماتیك "صلح و دوستی" كه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود؛ اظهار كرد: هدف از برگزاری این المپیاد ورزشی ایجاد تعامل و ارتباط دیپلماتیك با كشورهای دوست است. مسابقات در 28 دی ماه مصادف با 18 ژانویه آغاز می شود. 18 سفارتخانه در فوتسال، 18 سفارتخانه در تنیس روی میز و 18 سفارتخانه در شطرنج در این المپیاد شركت خواهند كرد.
وی در ادامه افزود: این مسابقات با همكاری فدراسیونهای این سه رشته ورزشی و آكادمی ملی المپیك برگزار می شود. عراق، افغانستان، تركیه، تاجیكستان، رومانی، انگلیس، آلمان، چین از جمله كشورهای شركت كننده در این المپیاد هستند. این مسابقات جهت ارتباط دوستی و اتحاد بین دیپلماتها و در راستای دیپلماسی ورزشی صورت می گیرد.
عبدی در پاسخ به این سوال كه آیا بهتر نبود در این مسابقات كشورهایی كه با آنها روابط نزدیك در عرصه سیاست نداریم نیز حضور داشتند؛ گفت: ما برای همه سفارتخانه ها دعوتنامه فرستادیم. برگزاری این مسابقات با حضور همه سفارتخانه ها و از جمله كشورهایی كه در عرصه سیاسی روابط نزدیكی نداریم؛ در برنامه ما قرار دارد و در آینده ای نه چندان دور به مرحله اجرا در خواهد آمد.
برنامه زنده "تیتر اول" روز دوشنبه 19 آذر با اجرای كاظم زاده پخش شد. این برنامه كاری از گروه تفریحات ورزشی هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

دسترسی سریع
تیتر اول