تیتر اول شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

تيتر اول

تحلیل بازی رفت فینال جام باشگاه های آسیا بین پرسپولیس و کاشیما

برنامه زنده "تیتر اول" روز شنبه 12 آبان با حضور اصغر مازیار، کارشناس فوتبال به بررسی بازی رفت فینال جام باشگاههای آسیا میان پرسپولیس و کاشیمای ژاپن اختصاص داشت.

1397/08/13
11:03

به گزارش رادیو ورزش؛ اصغر مازیار، کارشناس فوتبال پیرامون بازی صبح امروز فینال جام باشگاه های آسیا بین دو تیم پرسپولیس و کاشیمای ژاپن که بانتیجه 2 بر 0 به نفع کاشیمای ژاپن به پایان رسید؛ اظهار کرد: نتیجه خوبی برای ما نبود و اشتباهات بچگانه ای از لحاظ فنی انجام شد. درحالیکه می توانستیم بازی را با نتیجه بهتری تمام کنیم. پرسپولیس در زمان خوبی به ژاپن رفت و مدت زمانی که در ژاپن بود تقریبا برای سازگاری بازیکنان از نظر زمانی کافی بود و به همین دلیل نیمه اول بازی خوبی ارائه کرد.
وی در ادامه افزود: ما باید از فرصتها استفاده می کردیم. استراتژی که پرسپولیس، بغیر از 10 دقیقه اول بازی با کاشیما، در چند وقت اخیر بکار گرفته این است که مقداری عقب نشینی می کند و با استفاده از سرعت علیپور و منشا کارهای ضد حمله انجام می دهد. شاید بهتر بود پرسپولیس همین روند را ادامه می داد. ولی نباید براحتی موقعیتهایی که ایجاد می شد را از دست می داد. مازیار تصریح کرد: در دقیقه دوم بازی علیپور تعلل بیش از حد داشت. توپی که به علیپور رسید؛ یک ضربه اضافه زد و بعد به سمت دروازه فرستاد. شاید اگر ضربه سر ضرب زده می شد؛ مثل کاری که سیامک نعمتی در بازی برگشت نیمه نهایی در مقابل السد در ورزشگاه آزادی انجام داد و گل منجر به صعود ما را زد؛ این نیز تبدیل گل می شد. ما می توانستیم از این فرصتها استفاده بهینه کنیم.
این کارشناس خاطرنشان کرد: پرسپولیس باید استراتژی دفاع و ضد حمله را بهتر پیاده می کرد. در نیمه نخست تا حدی توانست این کار را انجام دهد ولی در نیمه دوم ژاپنی ها با موج عرضی توانستند نظم دفاعی تیم پرسپولیس را برهم بریزند.
مازیار درخصوص درستی یا نادرستی تعویض نوراللهی با عالیشاه در دقیقه 70 گفت: جای تعویض عالیشاه آنجا نبود. وقتی عالیشاه می آید و می خواهیم 3 فوروارد بازی کنیم باید این 3 فوروارد را بخوبی تغذیه کنیم. با آمدن عالیشاه ریتم بازی عوض نشد یعنی تعویض موفقیت آمیزی نبود. ولی وقتی به نیمکت پرسپولیس نگاه می کنیم می بینیم واقعا دست برانکو در تعویض خالی است و به غیر از 11 نفر در زمین تعداد بازیکنانی که تجربه فوتبال در سطوح بالاتر را دارند، در نهایت 2 نفر یعنی عالیشاه و ربیع خواه است و بقیه نیمکت جوان هستند.
برنامه زنده "تیتر اول" روز شنبه 12 آبان با اجرای اکرامی پخش شد. این برنامه کاری از گروه تفریحات ورزشی هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

دسترسی سریع
تیتر اول