تیتر اول شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

تيتر اول

راه اندازی رشته زورخانه ساحلی در کشور

برنامه زنده "تیتر اول" روز شنبه 28 مهر با حضور رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای و روابط عمومی فدراسیون چوگان به موضوعات راه اندازی رشته زورخانه ساحلی و مسابقات چوگان گابریک اختصاص داشت.

1397/07/29
09:20

به گزارش رادیو ورزش؛ مجتبی جوهری، رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای پیرامون راه اندازی رشته زورخانه ساحلی در کشور اظهار کرد: ما در تقویم سال 97 رشته زورخانه ساحلی را هم دیدیم که در مهارتهای فردی و گروهی است. البته کشتی پهلوانی ساحلی هم در آئین نامه دیده شده است. در مجموع شرایط بسیار مناسبی برای توسعه کمی و کیفی ورزش زورخانه ای ساحلی ایجاد شده است.
وی با اشاره به تعداد 900 زورخانه که سالانه 50 زورخانه جدید هم بدان اضافه می گردد درخصوص اقدامات فدراسیون جهت توسعه کمی و کیفی این رشته بیان کرد: ما با برگزاری مسابقات در رده های نونهالان و نوجوانان ایجاد انگیزه کرده ایم که باعث شده فعالیت زورخانه ها توسعه پیدا کند. در بعضی استانها مانند خراسان جنوبی خیرین به ساختن زورخانه روی آورده اند و حتی این کار در روستاها هم انجام شده است. امروزه با توجه به اینکه فضای زورخانه برای بخش خصوصی درآمدزا نیست، خیلی از زورخانه ها در حال تغییر کاربری هستند. شهرداری حدود 32 زورخانه در مناطق شهری تهران ساخته که بنا داریم به نحو احسن از آنها بهره برداری کنیم. همچنین برای زورخانه های بخش خصوصی که از لحاظ درآمد مشکل دارند، پیگیری هستیم که علاقمندی و انگیزه بیشتری ایجاد کنیم.
محمد جواد یافتیان، مسئول روابط عمومی فدراسیون چوگان دیگر میهمان تلفنی این برنامه بود که در رابطه با هشتمین دوره رقابتهای چوگان جام گابریک گفت: هشتمین دوره رقابتهای چوگان موسوم به جام گابریک طی دو روز برگزار شد. این جام جهت حمایت از بیماران دیابتی است که توسط فدراسیون چوگان برگزار می شود.
وی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقات مقدماتی تیم نزاجا "الف" در دیدار پایانی تیم چوگان قصر فیروزه را شکست دهد و صاحب عنوان قهرمانی شد. در رده بندی هم نزاجا "ب" با شکست نوروزآباد مقام سوم را کسب کرد. همچنین در کنار این رقابتها بازارچه خیریه ای هم برپا شد که مورد استقبال ورزشکاران، هنرمندان و مسئولان حاضر در مسابقات قرار گرفت.
برنامه زنده "تیتر اول" روز شنبه 28 مهر با اجرای اکرامی پخش شد. این برنامه کاری از گروه تفریحات ورزشی هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

دسترسی سریع
تیتر اول