صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 25دقیقه

برنامه زنده "تیتر اول" روز سه شنبه 3 مهر با حضور اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به موضوع صدور رای کمیته انضباطی و علت افزایش تخلفات در رشته فوتبال در میان بازیکنان، مربیان و هواداران اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پیرامون علت وقفه حداقل یک هفته ای این کمیته از زمان تخلف تا صدور رای اظهار کرد: با توجه به مقررات انضباطی جدید، عملا حداقل یک هفته بعد از اتفاقاتی که در ورزشگاه رخ می دهد، رای کمیته انضباطی صادر می گردد. چون باید فرصت دفاع به متخلف اعم از شخصیت حقوقی و حقیقی داده شود. حسب گزارشی که در هر مسابقه ای به دست ما می رسد اگر بازیکن، مربی و یا هر مقام رسمی که در کنار تیم سمت دارد.، مرتکب تخلف گردد، مطمئنا تنبیه شخصی با ذکر نام و سمت آن فرد اعمال می شود. ولی اگر مربوط به سکو و تماشاچیان باشد، شخصیت حقوقی باشگاه یا تیم تنبیه می شود و گزارش ملاک تعیین متخلف است.
وی به اشاره به نقش بزرگان فوتبال در کاهش و کنترل بحران و اغتشاش در سکوی تماشاگران در این رابطه بیان کرد: بنده بارها گلایه کرده و گفته ام که بزرگان فوتبال ما باید بیشتر مراقب حرفها و صحبتهای خود باشند چرا که یک مصاحبه کوتاه مدیر عامل باشگاه باعث می شود که فردای آن روز سکوی تماشاگران ملتهب گردد و یا برعکس مصاحبه درست و اخلاقی باعث آرامش هواداران و بازیکنان می شود. ما انتظار داریم که بزرگان فوتبال در کنار تجربیات فنی و سوابق فوتبالی خود، روح پهلوانی، اخلاق و متانت را هم در رفتار خود داشته باشند و در روزهای سخت و پر التهاب برای مدیریت بحران وارد عمل شوند.
حسن زاده تصریح کرد: یکی از بزرگترین عواملی که باعث افزایش رفتارهای غیر ورزشی شده است، نتیجه گرایی مفرط است. تیمی که مدت زمان زیادی را صرف تکنیک و تاکتیک، اردو، دیدارهای تدارکاتی، بدنسازی و ... کرده لازم است چند ساعتی هم برای خواندن قوانین و مقررات انضباطی وقت بگذارد. مخصوصا بازیکنانی که در مسابقات بین المللی حضور دارند باید تمکین از قانون و رعایت اخلاق حرفه ای را به قدر کافی تمرین کرده تا در مسابقات بین المللی موفق باشند که این موضوعات باید در جلساتی آموزش داده شود.
برنامه زنده "تیتر اول" روز سه شنبه 3 مهر با اجرای اسکویی پخش شد. این برنامه کاری از گروه تفریحات ورزشی هر روز به جز جمعه ها ساعت 14:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

مرتبط با این خبر

  • استانداردسازی پیست اسکی دیزین با هزینه 10 میلیارد تومانی

  • طرح بزرگ و سراسری "ایستگاه رایگان تندرستی"

  • برگزاری سی و سومین تور دوچرخه سواری ایران- آذربایجان

  • اختصاص نسبت مساوی ظرفیت ورزشگاه آزادی به هواداران در دربی 88

  • شطرنج باز ایرانی فاتح مسابقات قهرمانی جوانان جهان

  • آغاز مسابقات قهرمانی کشور پرش با اسب رده های سنی در نوروز آباد

  • راهیابی بسکتبال 3 نفره بانوان به یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا

  • فرماندار شهر جم: مشکلات مالی تیم پارس جنوبی برطرف می شود

  • گلایه نامجو مطلق از رضا افتخاری و مقصر دانستن او در باخت استقلال

  • تیم نفت تهران از مسابقات لیگ دسته یک کنار گذاشته شد