صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقيقه

برنامه چشم انداز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه با حضور دکتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ووشو به بررسی جایگاه و چشم انداز این رشته ورزشی پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی پیرامون جایگاه ووشو ایران در آسیا و جهان اظهار کرد: ایران در همه رده های سنی نائب قهرمان آسیا و جهان است و بعد از چین حرف اول ووشو را می زند. ما به عنوان الگوی پیشرفت در جهان مطرح هستیم و در دهه اخیر از جایگاه سیزدهم به دوم جهان رسیده ایم.
علی نژاد درخصوص چشم انداز فدراسیون ووشو بیان کرد: ما با شرایط و امکانات موجود نمی توانیم به قهرمانی جهان برسیم چون کشور چین نگاه ملی به رشته ووشو دارد و حاکمیت پشت این ورزش است. درنتیجه چشم انداز واقع بینانه ما در میان مدت تثبیت نائب قهرمانی آسیا و جهان است.
در حوزه همگانی نیز نگاه ما توسعه ووشو در مدارس، دانشگاه ها و نیروهای مسلح است چون به نوعی جامعه هدف ما هستند و از جمعیت قابل توجهی برخوردارند.
وی در رابطه با استراتژی های بکار گرفته شده برای رسیدن به این اهداف گفت: ما برنامه راهبردی و استراتژی ائتلاف و همکاری را در نظر گرفته ایم و با سازمان هایی مانند صدا و سیما، وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و وزارتخانه های صنعتی و غیره همراهی را آغاز کرده ایم. استراتژی اصلی ما توسعه ورزش قهرمانی و ارتقا سطح فنی نخبگان ووشو است. استراتژی دیگر بحث استعدایابی نخبگان است. ما بعد از یک کار علمی توانستیم برای اولین بار در دنیا شاخص های پیکرسنجی ووشو را کشف کنیم. با استفاده از این شیوه در ۲۳ استان کشور استعدادیابی انجام شد و ۲۰۰۰ نفر پایش و ۲۰۰ نفر نخبه انتخاب شدند.
توسعه روابط بین المللی و برگزاری دوره های پیشرفته کاربردی مربیگری و داوری از دیگر استراتژی های این فدراسیون است. بعلاوه مربیان شاگردساز و بازیکن ساز به عنوان مربی ناظر جهت آموزش بیشتر به تیم ملی دعوت می شوند.
برنامه " چشم انداز " چهارشنبه ۲۵ اسفند کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت ۱۳:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه از گروه علوم ورزشی از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • فعالیت های مدارس نجات غریق

  • بررسی چشم انداز فدراسیون نجات غریق و غواصی

  • هدفگذاری کبدی برای کسب طلای مسابقات آسیایی جاکارتا

  • رحیمی: بهترین تیم هندبال تاریخ را خواهیم داشت

  • رحیمی: پخش تلویزیونی مسابقات هندبال به صلاح نیست

  • اجرای تقویم، مهمترین برنامه رئیس فدراسیون هندبال

  • توسعه توریسم ورزشی با رشته ورزشی جهت یابی

  • یکسان سازی و وحدت رویه در آموزش مربیان کاراته

  • قطعیت مدال آوری کاراته در مسابقات المپیک و آسیایی

  • ووشو تنها فدراسیون دارای استاندارد ایزو