صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

برنامه چشم انداز چهارشنبه 4 اسفند ماه با حضور سید مصطفی کریمی، رئیس فدراسیون ورز ش های ناشنوایان به بررسی اقدامات و فرصتهای ورزشی پیش بینی شده در این فدراسیون پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ سید مصطفی کریمی، رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان پیرامون فرصتهای ورزشی پیش بینی شده برای ناشنوایان اظهار کرد: ما در 31 استان کشور هیئت ورزشی ناشنوایان داریم. برای ارزیابی عملکرد این هیئت های استانی شاخصه هایی را قرار داده ایم که شامل 20 پارامتر نظیر تعداد هیئت های استان، تعداد میزبانی ها و غیره می شود. در حدود 15 هزار نفر جمعیت سازمان یافته و حدود 30 هزار نفر جمعیت غیر سازمان یافته داریم. از جمله اهداف اصلی فدراسیون در سند چشم انداز رسیدن به جمعیت 60 هزار نفری است.
کریمی درخصوص برگزاری مسابقات قهرمانی بیان کرد: در حال حاضر آمادگی داریم در دهه فجر مسابقات بین المللی را میزبانی کنیم. کشورهایی مثل ترکیه، روسیه، اکراین و قزاقستان در این حوزه خیلی قوی هستند که می توانیم مسابقات چند جانبه ای با این کشورها داشته باشیم. در گذشته یک ورزشکار ناشنوا می توانست در چند رشته در مسابقات قهرمانی شرکت کند ولی هم اکنون تنها مجاز به شرکت در یک رشته انفرادی و یک رشته تیمی است. در این راستا مکاتباتی نیز با کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان انجام داده ایم تا اجازه ندهند یک ورزشکار در چند رشته ورزشی در مسابقات شرکت کند.
در بحث استعدادیابی نیز قصد داریم از طریق مدارس استثنایی ناشنوایان استعدادیابی انجام گیرد و این کار تنها براساس برگزاری مسابقات نباشد.
وی درخصوص تامین منابع مالی فدراسیون ناشنوایان بیان کرد: منابع مالی ما تلفیقی از کمک های وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و اسپانسر است. بسیاری از افراد و سازمان ها به خاطر اجر اخروی حاضرند به حوزه ورزش ناشنوایان کمک کنند.
در تهران تقریبا مشکلی از نظر امکانات و تجهیزات ورزشی نداریم. البته ورزشگاه ناشنوایان تهران بسیار قدیمی و مربوط به سال 52 است. اما در سایر استانها مشکل داریم که با رایزنی هایی که با مدیران کل داشتیم بخشی از مشکلات هیئت ها را از طریق ماده 88 حل کرده ایم.
برنامه "چشم انداز " چهارشنبه 4 اسفند کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی بود.. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از گروه علوم ورزشی از شبکه رادیو ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • موانع پیش روی کسب و کارهای نو پای فوتبالی کشور

  • درآمدزایی با استفاده از کسب و کارهای نوین ورزشی

  • نقش تاسیسات اماکن ورزشی در سطح آسایش مخاطبین

  • اهمیت تاسیسات در اماکن ورزشی

  • توسعه ورزش در حوزه بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس

  • باشگاه حرفه ای، مدیر حرفه ای می طلبد

  • بایدها و نبایدهای حمایت دولت از ورزش

  • بررسی اماکن ورزشی اتریش و آلمان

  • بررسی معماری اماکن ورزشی در ژاپن

  • نگاهی به وضعیت ورزش در مدارس سوئد