صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

برنامه چشم انداز چهارشنبه 27 بهمن ماه با حضور سید مصطفی کریمی، رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان به معرفی این فدراسیون و برنامه های راهبردی آن پرداخت.به گزارش رادیو ورزش؛ سید مصطفی کریمی، رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان در معرفی این فدراسیون اظهار کرد: ورزش ناشنوایان در سال 1924 میلادی شکل گرفت و ایران در سال 1957 به عضویت فدراسیون جهانی ناشنوایان درآمد. مسابقات المپیک ناشنوایان در 22 رشته ورزشی برگزار می شود که کشور ما در 17 رشته آن فعالیت می کند.
کریمی درخصوص اقدامات و برنامه های راهبردی این فدراسیون توضیح داد: اعزام 150 نفر به المپیک کار دشواری است که در حال حاضر بطور جدی آن را دنبال می کنیم. ستاد قبلی فدراسیون ناشنوایان فقط از کارکنان آن تشکیل شده بود ولی در ستاد جدید از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، شهرداری و بزودی از صدا و سیما نیز نماینده خواهیم داشت. بعلاوه برنامه چهار ساله ای را تدوین کرده ایم که در آن وضعیت گذشته، موجود و نقطه ای که در آن قرار داریم را مشخص کرده ایم. برای المپیک ناشنوایان 2021 رده ششم را پیش بینی کرده و ابزار آن را نیز تعریف کرده ایم.
وی درباره حوزه نیروی انسانی در فدراسیون ناشنوایان توضیح داد: در حوزه نیروی انسانی نیاز به کار زیادی وجود دارد. بیشتر کارکنان فدراسیون ما شنوا هستند؛ برای اینکه اعتماد ناشنوایان را جلب کنیم حداقل باید زبان اشاره را یاد بگیریم و این کار را شروع کرده ایم و در حال برگزاری کلاس آموزش زبان اشاره برای کارکنان فدراسیون هستیم.
پیش بینی ما در برنامه چهار ساله این است که در 17 رشته ورزشی 250 مربی ناشنوا جذب کنیم. در این راستا بخشنامه ای ارسال کرده ایم بر این اساس که افرادی که در 10 سال گذشته در رده ملی، آسیایی، جهانی و المپیک مقام داشته اند خود را معرفی کنند تا به عنوان مربی یا کمک مربی از آنها استفاده کنیم و بدین طریق بعضی از مسئولیتها را به خود ناشنوایان بسپاریم. بعلاوه در نظر داریم حداقل پنجاه درصد از افرادی که به فدراسیون ناشنوایان اضافه می شوند از خود خانواده ناشنوایان باشند.
برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 27 بهمن کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از گروه علوم ورزشی شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • آسیب شناسی طراحی و ساخت مجموعه های ورزشی کشور

  • موانع بکارگیری حوزه های جدید کارآفرینی در فوتبال کشور

  • فرهنگ سازی لازمه ورود خانواده ها به استادیوم

  • ساز و کار عملیاتی کردن کسب و کارهای نوپای ورزشی

  • موانع پیش روی کسب و کارهای نو پای فوتبالی کشور

  • درآمدزایی با استفاده از کسب و کارهای نوین ورزشی

  • نقش تاسیسات اماکن ورزشی در سطح آسایش مخاطبین

  • اهمیت تاسیسات در اماکن ورزشی

  • توسعه ورزش در حوزه بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس

  • باشگاه حرفه ای، مدیر حرفه ای می طلبد