صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقيقه

برنامه چشم انداز چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه با حضور سید مصطفی کریمی، رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان به معرفی این فدراسیون و برنامه های راهبردی آن پرداخت.به گزارش رادیو ورزش؛ سید مصطفی کریمی، رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان در معرفی این فدراسیون اظهار کرد: ورزش ناشنوایان در سال ۱۹۲۴ میلادی شکل گرفت و ایران در سال ۱۹۵۷ به عضویت فدراسیون جهانی ناشنوایان درآمد. مسابقات المپیک ناشنوایان در ۲۲ رشته ورزشی برگزار می شود که کشور ما در ۱۷ رشته آن فعالیت می کند.
کریمی درخصوص اقدامات و برنامه های راهبردی این فدراسیون توضیح داد: اعزام ۱۵۰ نفر به المپیک کار دشواری است که در حال حاضر بطور جدی آن را دنبال می کنیم. ستاد قبلی فدراسیون ناشنوایان فقط از کارکنان آن تشکیل شده بود ولی در ستاد جدید از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، شهرداری و بزودی از صدا و سیما نیز نماینده خواهیم داشت. بعلاوه برنامه چهار ساله ای را تدوین کرده ایم که در آن وضعیت گذشته، موجود و نقطه ای که در آن قرار داریم را مشخص کرده ایم. برای المپیک ناشنوایان ۲۰۲۱ رده ششم را پیش بینی کرده و ابزار آن را نیز تعریف کرده ایم.
وی درباره حوزه نیروی انسانی در فدراسیون ناشنوایان توضیح داد: در حوزه نیروی انسانی نیاز به کار زیادی وجود دارد. بیشتر کارکنان فدراسیون ما شنوا هستند؛ برای اینکه اعتماد ناشنوایان را جلب کنیم حداقل باید زبان اشاره را یاد بگیریم و این کار را شروع کرده ایم و در حال برگزاری کلاس آموزش زبان اشاره برای کارکنان فدراسیون هستیم.
پیش بینی ما در برنامه چهار ساله این است که در ۱۷ رشته ورزشی ۲۵۰ مربی ناشنوا جذب کنیم. در این راستا بخشنامه ای ارسال کرده ایم بر این اساس که افرادی که در ۱۰ سال گذشته در رده ملی، آسیایی، جهانی و المپیک مقام داشته اند خود را معرفی کنند تا به عنوان مربی یا کمک مربی از آنها استفاده کنیم و بدین طریق بعضی از مسئولیتها را به خود ناشنوایان بسپاریم. بعلاوه در نظر داریم حداقل پنجاه درصد از افرادی که به فدراسیون ناشنوایان اضافه می شوند از خود خانواده ناشنوایان باشند.
برنامه "چشم انداز" چهارشنبه ۲۷ بهمن کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت ۱۳:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه از گروه علوم ورزشی شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: مونا رئیس پور

مرتبط با این خبر

  • دعوت از مربیان بازیکن ساز به تیم ملی ووشو

  • مشکل تجهیزات رشته المپیکی شمشیربازی

  • شمشیر بازی پنجمین رشته مدال آور المپیک ۲۰۲۰

  • رادیو ورزش صدای سلامتی و نشاط و افتخار

  • تلاش فدراسیون ناشنوایان برای پوشش ۶۰ هزار نفری

  • راهبردهای فدراسیون ورزش کارگری در سند چشم انداز