صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه از ساعت 14:30 به مدت 25دقيقه

برنامه "مجله پزشکی ورزشی" جمعه 20 اسفند، با حضور حامد نجف پور، جراح و دندانپزشک، پیرامون ایمپلنت دندان گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ حامد نجف پور، جراح و دندانپزشک، درباره ایمپلنت گفت: ایمپلنت یک پیچ دندانی است که از آلیاژ تیتانیوم ساخته می شود و بسیار سخت است. این شی ء داخل استخوان قرار می گیرد و به جای ریشه دندان استفاده می شود. حدود 20 سال است که ایمپلنت در ایران بسیار رایج شده است.
این دندانپزشک، خاطرنشان کرد: وقتی دندانی را از دست می دهیم، استخوان آن ناحیه تحلیل می رود؛ مستعد به شکستگی می شود و با ضربه ای کوچک فک می شکند. ورزشکارانی که درمعرض ضربات روی صورت هستند، با از دست دادن یک دندان و رسیدگی نکردن به آن صد درصد با مشکل مواجه خواهند شد.
وی، در پاسخ به این پرسش که آیا فردی که ایمپلنت می کند، نیازی به بستری دارد، بیان کرد: خیر؛ این درمان در مطب انجام می شود. ما در عرض یک ساعت با بی حسی موضعی 10 تا 12 ایمپلنت برای یک فرد 80 ساله انجام می دهیم و فرد با هیچ مشکلی مواجه نمی شود.
نجف پور، افزود: به افرادی که ایمپلنت انجام می دهند، توصیه می شود که تا 2،3 ساعت رانندگی نکنند. التهاب پس از ایمپلنت یک اتفاق طبیعی است که پس از چند ساعت بهبود پیدا می کند.
برنامه مجله پزشکی ورزشی، با اجرای محمدی، جمعه ها ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

مرتبط با این خبر

  • راهکارهایی برای مبارزه با ترس از دندانپزشکی

  • فواید و طرز تهیه نوشیدنی های ورزشی

  • نقش بهداشت دهان و دندان در موفقیت های ورزشی

  • روشی برای جلوگیری از صدمات فکی

  • آفت های تراش دندان سالم

  • بهترین نوشیدنی برای ورزشکاران