بازاریابی ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

بازاریابی ورزشی

شرایط و مزایای گرفتن نمایندگی برندهای خارجی وسایل ورزشی در ایران

برنامه بازاریابی ورزشی پنجشنبه 14 دی ماه با حضور ابوالقاسم توسلی، نماینده فروش برند خارجی وسایل ورزشی به موضوع شرایط و مزایای گرفتن برند خارجی وسایل ورزشی اختصاص داشت.

1396/10/16
08:51

به گزارش رادیو ورزش؛ ابوالقاسم توسلی، نماینده فروش برند خارجی وسایل ورزشی در مورد شرایط و مزایای گرفتن یک برند خارجی وسایل ورزشی اظهار کرد: ای کاش تولیدات و برندهای داخلی ما قدرت مانور در بازار را داشتند و در این زمینه نیز فرهنگ سازی می شد تا مردم جنس داخلی بخرند.
از دو دهه گذشته فروش کالاهای خارجی در بازار رونق گرفته است. بعضی از فروشندگان برای اینکه کالاهایشان یکدست باشد و از امتیازات آن برند استفاده کنند؛ نمایندگی فروش یک برند خارجی را می گیرند.
اروپا مستقیما در ایران نمایندگی ندارد و اکثرا از طریق نمایندگی دبی به ایران نمایندگی می دهند. گرفتن نمایندگی شرایط خاصی دارد و فروشنده باید یک تیراژ کالا در ماه، فصل یا سال خریداری کند و حق فروش برند و کالای دیگری را ندارد و شرکت هم نسبت به جنس و قیمت تعهداتی دارد. از آنجا که اکثر جنس ها از گمرک وارد کشور می شود هزینه گمرکی شامل آن می شود و قیمت افزایش می یابد.
البته عده ای هم اجناس برند را از نمایندگی دبی می خرند و در ایران می فروشند. آنها قرارداد نمایندگی با برند ندارد و می توانند کالاهای دیگری نیز بفروشند.
توسلی درخصوص نحوه نظارت بر کار نمایندگی های برندهای خارجی توضیح داد: هر برند در ایران نماینده دارند که بر کار نمایندگی خود نظارت می کند. بعلاوه این کالاها دارای بارکد هستند که با مراجعه به سایت شرکت مشخصاتی مثل سال تولید و قیمت آن درج شده است. اگر خریدار با مشکلی در رابطه با جنس خریداری شده روبرو شود می تواند به بخش تعزیرات وزارت بازرگانی مراجعه و شکایت کند. تعزیرات مسئله را به کارشناسان اتحادیه ها ارجاع می دهد و این کارشناسان با مراجعه به سایت برند و بررسی قیمت و مشخصات کالا نسبت به حل موضوع شکایت اظهار نظر و کارشناسی می کنند.
برنامه بازاریابی ورزشی پنجشنبه 14 دی کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی محسن افضلی و با اجرای سارا کشکر تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 13:30 پنجشنبه ها به مدت 30 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
بازاریابی ورزشی