بازاریابی ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

بازاریابی ورزشی

موانع بهره گیری از کتاب الکترونیک در حوزه ورزش

برنامه بازاریابی ورزشی شنبه دوم دی با حضور روبن شاهوردیان، مدیر انتشارات علم و حرکت به بررسی موانع بهره گیری از کتاب های الکترونیک در حوزه ورزش کشور اختصاص داشت.

1396/10/03
09:23

به گزارش رادیو ورزش؛ روبن شاهوردیان، مدیر انتشارات علم و حرکت پیرامون عدم استقبال از کتاب الکترونیک در کشور اظهار کرد: هنوز راه زیادی وجود دارد که کتاب های الکترونیک به عنوان ابزار همه گیر در کشور جا بیفتد. مشکل اصلی به مسائل حقوقی نشر برمی گردد. کشور ما هنوز عضو کنوانسیون جهانی کپی رایت نیست. البته قوانینی وجود دارد ولی تضمین کننده نیستند. ابزار استفاده از کتاب الکترونیک هنوز مهیا نیست. این مشکلات باعث می شود که کاربران ایرانی به سمت کتاب الکترونیک نروند.
شاهوردیان درخصوص راهکار توسعه و بهره گیری از کتاب الکترونیک بیان کرد: ما به قوانینی پویا نیاز داریم که حمایت کننده باشد. اگر کتاب الکترونیک تهیه شود و در فضای مجازی پخش شود؛ حقوق ناشر و مولف پایمال می شود. در بازار یک سی دی با 10 هزار عنوان کتاب تنها به مبلغ 5 هزار تومان بفروش می رسد. ما باید قوانین نظارتی داشته باشیم که هم حقوق مالکیت حفظ شود و هم نوع توزیع کنترل شود.
متاسفانه ما حتی در مورد کتاب کاغذی هم نمی توانیم جلوی تکثیر غیرقانونی بخصوص در دانشگاه ها را بگیریم. این مشکلی است که باعث می شود حقوق مولف و ناشر پایمال شده و هر دو رشد نکنند. مهمترین راهکار نظارت و حمایت قانونی از ناشر و مولف است.
برنامه بازاریابی ورزشی شنبه دوم دی کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی محسن افضلی و با اجرای سارا کشکر تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 13:30 شنبه ها به مدت 30 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
بازاریابی ورزشی