از ساعت به مدت

كاروان ایران با سه پله صعود در جایگاه نهم قرار گرفت

در پایان هفتمین روز از رقابت های المپیك تابستانی ناشنوایان در سامسون تركیه ، كاروان ورزشی امام رضا (ع) با 3 مدال طلا ، 5 نقره و 12 برنز در جایگاه نهم جدول رده بندی این رقابت ها قرار گرفت.

1396/05/04
12:35

به گزارش رادیو ورزش، تیم ملی والیبال ناشنوایان در مسابقه حذفی برابر تیم ایتالیا 3-2 به برتری دست یافت و با صعود به نیمه نهایی به جمع چهارتیم پایانی این دوره از رقابت ها راه یافت.
والیبالیست های كشورمان در ست های اول ، سوم و پنجم با نتایج 25-16 ، 25-16 و 15-10 پیروز میدان شدند و دو ست دوم و چهارم را 25-19 و 25-18 به حریف واگذار كردند و برای رسیدن به فینال فردا با تیم میزبان مصاف خواهند كرد.

🔷 در كشتی آزاد ، كیوان رستم آبادی كشتی گیر وزن 57 كیلو گرم با نتیجه 10-0 حریف قزاقستانی را ضربه فنی كرد در مبارزه با حریف روسی 14-8 پیروز شد و در دور سوم حریف ارمنستان را ضربه فنی كرد و به فینال راه یافت.
رستم آبادی در فینال با حریف مغول پیكار كرد و با نتیجه 16-15 پیروز میدان شد و به مدال طلای این رقابت ها دست پیدا كرد.🥇
حسین نوری كشتی گیر وزن 65 كیلو گرم با نتیجه 10-2حریف گرجستانی را شكست داد ، در دور دوم با نتیجه 12-8 حریف پر قدرت ترك را شكست داد و در مبارزه با حریف روسی 6-0 پیروز شد و به فینال راه یافت.
نوری در فینال 10-0 حریف مغول خود را شكست داد و به مدال طلا دست یافت.🥇
حمید رضا كنعانی كشتی گیر وزن 74كیلو گرم با نتیجه13-7 مقابل حریف پرقدرت تركیه شكست را پذیرفت و حذف شد.
محمد رسول قمرپور كشتی گیر وزن 97 كیلوگرم در اولین مسابقه خود 12-1 ورزشكار بلغارستان را شكست داد ، در دور دوم 13-1 بر حریفی از بلاروس غلبه كرد. در دور سوم توانست با نتیجه 15-10 پیكار با ورزشكار روس را به نفع خود پایان دهد.
قمرپور در برابر حریف پرقدرت ترك 10-0 ضربه فنی شد و با شكست در برابر حریف هندی با نتیجه 10-0 از رسیدن به مدال برنز بازماند و پنجم شد.

🔷 در دومیدانی و دوی 100 متر هاشم یادگاری با ركورد 10:96 و با اختلاف یك صدم ثانیه به مدال نقره این رقابت ها دست یافت.🥈
محمد هادی صالحی در پرش ارتفاع نتوانست از مانع 196 متر عبور كند و با ركورد 193سانتیمتر به كار خود در رقابت های المپیك پایان داد .

🔷در كاراته ، بیتا جواهری در وزن 68+ كیلوگرم در مسابقه اول برابر حریف ترك 2-1 جلو افتاد و بخاطر دریافت دو اخطار ، ورزشكار ترك برنده اعلام شد ، در مصاف با روسیه 4-2 برنده شد و در مجموع امتیازات به مدال برنز رسید.🥉
سارا ادریا در وزن 68- كیلوگرم در مصاف با حریف ترك با نتیجه 7-1 پیروز شد ، در مصاف با حریف روسی ، 1-0 باخت و در مسابقه پایانی حریف برزیلی حاضر نشد و ادریا در مجموع امتیازات به مدال نقره دست یافت.🥈
در وزن 68+ كیلوگرم مهناز حسن زاده مقابل تركیه با امتیاز 1-1 مساوی كرد اما در سنسو حریف ترك برنده شد و از گردونه مسابقات حذف شد.
محمدرضا هوشیار در وزن 84- كیلوگرم مقابل ورزشكار ایتالیا مغلوب شد و حذف شد.
كامران رضائی نژاد كاراته كا وزن 75- كیلوگرم كشورمان در اولین مسابقه خود برابر حریف ترك ، برای اعلام انزجار از رژیم غاصب اسرائیل نتیجه را واگذار كرد.
گفتنی است در صورت برد رضایی نژاد برابر ورزشكار تركیه ، میبایست با ورزشكاری از اسرائیل مسابقه دهد و با تصمیم كادر فنی ترتیبی اتخاذ شد و مسابقه را به حریف واگذار كرد.
رضایی نژاد با این كار ضمن رسمیت نشناختن ورزشكاران اسرائیلی مانع حذف تیم ایران شد.
در وزن 84+ كیلوگرم حسین تبرته فراهانی ، 6-4 بر حریف ونزوئلا پیروز شد ، در پیكار با حریف اكراینی 5 - 2 پیروز شد و فینالیست شد ، فراهانی در مصاف با حریف روسی در فینال ، 4-0 شكست خورد و به مدال نقره دست یافت.🥈

🔷 تیم ملی والیبال ساحلی كشورمان علیرغم بازی زیبا مقابل جمهوری چك در مصافی نزدیك ٢-١ مغلوب شد.
ساحلی بازان ست های اول و سوم را 21-18 و 16-14 مغلوب حریف قدرتمند چك شدند و تنها در ست دوم 21-17 به برتری رسیدند .

🔷 تیم ملی فوتبال با 4 گل مغلوب تیم ملی تركیه شد و از صعود به مرحله بعد بازماند.

🔷 در تنیس روی میز فرزاد چراغی 3-2 ورزشكار ونزوئلا را شكست داد و در نبرد با حریف تایوانی 3-0 مغلوب شد.

گفتنی ست رقابت های المپیك تا 8 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس تلگرام @irandsf مراجعه كنید

دسترسی سریع
تازه های ورزشی