صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت 10-13-16-20-22 به مدت 5دقیقه

در پایان هفتمین روز از رقابت های المپیک تابستانی ناشنوایان در سامسون ترکیه ، کاروان ورزشی امام رضا (ع) با 3 مدال طلا ، 5 نقره و 12 برنز در جایگاه نهم جدول رده بندی این رقابت ها قرار گرفت.

به گزارش رادیو ورزش، تیم ملی والیبال ناشنوایان در مسابقه حذفی برابر تیم ایتالیا 3-2 به برتری دست یافت و با صعود به نیمه نهایی به جمع چهارتیم پایانی این دوره از رقابت ها راه یافت.
والیبالیست های کشورمان در ست های اول ، سوم و پنجم با نتایج 25-16 ، 25-16 و 15-10 پیروز میدان شدند و دو ست دوم و چهارم را 25-19 و 25-18 به حریف واگذار کردند و برای رسیدن به فینال فردا با تیم میزبان مصاف خواهند کرد.

🔷 در کشتی آزاد ، کیوان رستم آبادی کشتی گیر وزن 57 کیلو گرم با نتیجه 10-0 حریف قزاقستانی را ضربه فنی کرد در مبارزه با حریف روسی 14-8 پیروز شد و در دور سوم حریف ارمنستان را ضربه فنی کرد و به فینال راه یافت.
رستم آبادی در فینال با حریف مغول پیکار کرد و با نتیجه 16-15 پیروز میدان شد و به مدال طلای این رقابت ها دست پیدا کرد.🥇
حسین نوری کشتی گیر وزن 65 کیلو گرم با نتیجه 10-2حریف گرجستانی را شکست داد ، در دور دوم با نتیجه 12-8 حریف پر قدرت ترک را شکست داد و در مبارزه با حریف روسی 6-0 پیروز شد و به فینال راه یافت.
نوری در فینال 10-0 حریف مغول خود را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.🥇
حمید رضا کنعانی کشتی گیر وزن 74کیلو گرم با نتیجه13-7 مقابل حریف پرقدرت ترکیه شکست را پذیرفت و حذف شد.
محمد رسول قمرپور کشتی گیر وزن 97 کیلوگرم در اولین مسابقه خود 12-1 ورزشکار بلغارستان را شکست داد ، در دور دوم 13-1 بر حریفی از بلاروس غلبه کرد. در دور سوم توانست با نتیجه 15-10 پیکار با ورزشکار روس را به نفع خود پایان دهد.
قمرپور در برابر حریف پرقدرت ترک 10-0 ضربه فنی شد و با شکست در برابر حریف هندی با نتیجه 10-0 از رسیدن به مدال برنز بازماند و پنجم شد.

🔷 در دومیدانی و دوی 100 متر هاشم یادگاری با رکورد 10:96 و با اختلاف یک صدم ثانیه به مدال نقره این رقابت ها دست یافت.🥈
محمد هادی صالحی در پرش ارتفاع نتوانست از مانع 196 متر عبور کند و با رکورد 193سانتیمتر به کار خود در رقابت های المپیک پایان داد .

🔷در کاراته ، بیتا جواهری در وزن 68+ کیلوگرم در مسابقه اول برابر حریف ترک 2-1 جلو افتاد و بخاطر دریافت دو اخطار ، ورزشکار ترک برنده اعلام شد ، در مصاف با روسیه 4-2 برنده شد و در مجموع امتیازات به مدال برنز رسید.🥉
سارا ادریا در وزن 68- کیلوگرم در مصاف با حریف ترک با نتیجه 7-1 پیروز شد ، در مصاف با حریف روسی ، 1-0 باخت و در مسابقه پایانی حریف برزیلی حاضر نشد و ادریا در مجموع امتیازات به مدال نقره دست یافت.🥈
در وزن 68+ کیلوگرم مهناز حسن زاده مقابل ترکیه با امتیاز 1-1 مساوی کرد اما در سنسو حریف ترک برنده شد و از گردونه مسابقات حذف شد.
محمدرضا هوشیار در وزن 84- کیلوگرم مقابل ورزشکار ایتالیا مغلوب شد و حذف شد.
کامران رضائی نژاد کاراته کا وزن 75- کیلوگرم کشورمان در اولین مسابقه خود برابر حریف ترک ، برای اعلام انزجار از رژیم غاصب اسرائیل نتیجه را واگذار کرد.
گفتنی است در صورت برد رضایی نژاد برابر ورزشکار ترکیه ، میبایست با ورزشکاری از اسرائیل مسابقه دهد و با تصمیم کادر فنی ترتیبی اتخاذ شد و مسابقه را به حریف واگذار کرد.
رضایی نژاد با این کار ضمن رسمیت نشناختن ورزشکاران اسرائیلی مانع حذف تیم ایران شد.
در وزن 84+ کیلوگرم حسین تبرته فراهانی ، 6-4 بر حریف ونزوئلا پیروز شد ، در پیکار با حریف اکراینی 5 - 2 پیروز شد و فینالیست شد ، فراهانی در مصاف با حریف روسی در فینال ، 4-0 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.🥈

🔷 تیم ملی والیبال ساحلی کشورمان علیرغم بازی زیبا مقابل جمهوری چک در مصافی نزدیک ٢-١ مغلوب شد.
ساحلی بازان ست های اول و سوم را 21-18 و 16-14 مغلوب حریف قدرتمند چک شدند و تنها در ست دوم 21-17 به برتری رسیدند .

🔷 تیم ملی فوتبال با 4 گل مغلوب تیم ملی ترکیه شد و از صعود به مرحله بعد بازماند.

🔷 در تنیس روی میز فرزاد چراغی 3-2 ورزشکار ونزوئلا را شکست داد و در نبرد با حریف تایوانی 3-0 مغلوب شد.

گفتنی ست رقابت های المپیک تا 8 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس تلگرام @irandsf مراجعه کنید

مرتبط با این خبر

  • کسب عنوان نایب قهرمانی توسط تیم والیبال بانوان صدا وسیما

  • تیم تهران قهرمان دومین المپیاد ناشنوایان شد

  • یافته های علمی جدید در دنیای ورزش

  • چند توصیه ورزشی برای فصل بهار

  • چند توصیه در مورد ورزش کودکان

  • آشنایی با چند ورزش مناسب جهت کاهش وزن

  • توصیه هایی برای افزایش کالری سوزی

  • با ورزش کمر سنگ کلیه را بشکنید