صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت راس هر ساعت از 8صبح تا 22شب به مدت 5دقیقه

در پایان هفتمین روز از رقابت های المپیک تابستانی ناشنوایان در سامسون ترکیه ، کاروان ورزشی امام رضا (ع) با 3 مدال طلا ، 5 نقره و 12 برنز در جایگاه نهم جدول رده بندی این رقابت ها قرار گرفت.

به گزارش رادیو ورزش، تیم ملی والیبال ناشنوایان در مسابقه حذفی برابر تیم ایتالیا 3-2 به برتری دست یافت و با صعود به نیمه نهایی به جمع چهارتیم پایانی این دوره از رقابت ها راه یافت.
والیبالیست های کشورمان در ست های اول ، سوم و پنجم با نتایج 25-16 ، 25-16 و 15-10 پیروز میدان شدند و دو ست دوم و چهارم را 25-19 و 25-18 به حریف واگذار کردند و برای رسیدن به فینال فردا با تیم میزبان مصاف خواهند کرد.

🔷 در کشتی آزاد ، کیوان رستم آبادی کشتی گیر وزن 57 کیلو گرم با نتیجه 10-0 حریف قزاقستانی را ضربه فنی کرد در مبارزه با حریف روسی 14-8 پیروز شد و در دور سوم حریف ارمنستان را ضربه فنی کرد و به فینال راه یافت.
رستم آبادی در فینال با حریف مغول پیکار کرد و با نتیجه 16-15 پیروز میدان شد و به مدال طلای این رقابت ها دست پیدا کرد.🥇
حسین نوری کشتی گیر وزن 65 کیلو گرم با نتیجه 10-2حریف گرجستانی را شکست داد ، در دور دوم با نتیجه 12-8 حریف پر قدرت ترک را شکست داد و در مبارزه با حریف روسی 6-0 پیروز شد و به فینال راه یافت.
نوری در فینال 10-0 حریف مغول خود را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.🥇
حمید رضا کنعانی کشتی گیر وزن 74کیلو گرم با نتیجه13-7 مقابل حریف پرقدرت ترکیه شکست را پذیرفت و حذف شد.
محمد رسول قمرپور کشتی گیر وزن 97 کیلوگرم در اولین مسابقه خود 12-1 ورزشکار بلغارستان را شکست داد ، در دور دوم 13-1 بر حریفی از بلاروس غلبه کرد. در دور سوم توانست با نتیجه 15-10 پیکار با ورزشکار روس را به نفع خود پایان دهد.
قمرپور در برابر حریف پرقدرت ترک 10-0 ضربه فنی شد و با شکست در برابر حریف هندی با نتیجه 10-0 از رسیدن به مدال برنز بازماند و پنجم شد.

🔷 در دومیدانی و دوی 100 متر هاشم یادگاری با رکورد 10:96 و با اختلاف یک صدم ثانیه به مدال نقره این رقابت ها دست یافت.🥈
محمد هادی صالحی در پرش ارتفاع نتوانست از مانع 196 متر عبور کند و با رکورد 193سانتیمتر به کار خود در رقابت های المپیک پایان داد .

🔷در کاراته ، بیتا جواهری در وزن 68+ کیلوگرم در مسابقه اول برابر حریف ترک 2-1 جلو افتاد و بخاطر دریافت دو اخطار ، ورزشکار ترک برنده اعلام شد ، در مصاف با روسیه 4-2 برنده شد و در مجموع امتیازات به مدال برنز رسید.🥉
سارا ادریا در وزن 68- کیلوگرم در مصاف با حریف ترک با نتیجه 7-1 پیروز شد ، در مصاف با حریف روسی ، 1-0 باخت و در مسابقه پایانی حریف برزیلی حاضر نشد و ادریا در مجموع امتیازات به مدال نقره دست یافت.🥈
در وزن 68+ کیلوگرم مهناز حسن زاده مقابل ترکیه با امتیاز 1-1 مساوی کرد اما در سنسو حریف ترک برنده شد و از گردونه مسابقات حذف شد.
محمدرضا هوشیار در وزن 84- کیلوگرم مقابل ورزشکار ایتالیا مغلوب شد و حذف شد.
کامران رضائی نژاد کاراته کا وزن 75- کیلوگرم کشورمان در اولین مسابقه خود برابر حریف ترک ، برای اعلام انزجار از رژیم غاصب اسرائیل نتیجه را واگذار کرد.
گفتنی است در صورت برد رضایی نژاد برابر ورزشکار ترکیه ، میبایست با ورزشکاری از اسرائیل مسابقه دهد و با تصمیم کادر فنی ترتیبی اتخاذ شد و مسابقه را به حریف واگذار کرد.
رضایی نژاد با این کار ضمن رسمیت نشناختن ورزشکاران اسرائیلی مانع حذف تیم ایران شد.
در وزن 84+ کیلوگرم حسین تبرته فراهانی ، 6-4 بر حریف ونزوئلا پیروز شد ، در پیکار با حریف اکراینی 5 - 2 پیروز شد و فینالیست شد ، فراهانی در مصاف با حریف روسی در فینال ، 4-0 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.🥈

🔷 تیم ملی والیبال ساحلی کشورمان علیرغم بازی زیبا مقابل جمهوری چک در مصافی نزدیک ٢-١ مغلوب شد.
ساحلی بازان ست های اول و سوم را 21-18 و 16-14 مغلوب حریف قدرتمند چک شدند و تنها در ست دوم 21-17 به برتری رسیدند .

🔷 تیم ملی فوتبال با 4 گل مغلوب تیم ملی ترکیه شد و از صعود به مرحله بعد بازماند.

🔷 در تنیس روی میز فرزاد چراغی 3-2 ورزشکار ونزوئلا را شکست داد و در نبرد با حریف تایوانی 3-0 مغلوب شد.

گفتنی ست رقابت های المپیک تا 8 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس تلگرام @irandsf مراجعه کنید

مرتبط با این خبر

  • کسب عنوان نایب قهرمانی توسط تیم والیبال بانوان صدا وسیما

  • تیم تهران قهرمان دومین المپیاد ناشنوایان شد

  • یافته های علمی جدید در دنیای ورزش

  • چند توصیه ورزشی برای فصل بهار

  • چند توصیه در مورد ورزش کودکان

  • آشنایی با چند ورزش مناسب جهت کاهش وزن

  • توصیه هایی برای افزایش کالری سوزی

  • با ورزش کمر سنگ کلیه را بشکنید