از ساعت به مدت

آغاز تحقیقات درباره تبانی در لیگ 2 از دوشنبه آینده

مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال از آغاز تحقیقات درباره تبانی در لیگ 2 از دوشنبه آینده خبر داد.

1400/04/31
00:57

به گزارش رادیو ورزش؛ غلامرضا رفیعی مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال كشورمان در مصاحبه با برنامه باشگاه خبر رادیو ورزش درباره تعلیق رقابت‌های لیگ دو گفت: اتفاقاتی كه در هفته‌های پایانی لیگ دو افتاده مربوط به تیم‌هایی می‌شود كه احتمال صعود به لیگ یك را دارند.

وی افزود: ركن قضایی فدراسیون فوتبال لیگ دو را تعلیق كرده است كه این امر به معنی تعطیلی كوتاه مدت و برای كشف تبانی است تا اگر چنین اتفاقی افتاده مشخص شود بین چه كسانی بوده است.

مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال بیان كرد: كمیته اخلاق بر حسب وظایف ذاتی خود عده‌ای را خواسته تا شواهد را بررسی كند چون تیم‌های در مظان اتهام تیم‌هایی هستند كه شانس صعود دارند و این نتایج در صعود آنها بسیار موثر است.

رفیعی تصریح كرد: اگر دو هفته پایانی مسابقات برگزار و بعد نتیجه تبانی مشخص می‌شد به سختی امكان تعیین جایگاه تیم‌های صعود كننده وجود داشت البته اگر ابتدای لیگ بود می‌شد جلوی تضییع حق را گرفت.

وی گفت: سیاست فدراسیون این است كه اگر این اتفاقات شرم آور صحت داشته باشد نبودن این لیگ بهتر از این است كه شاهد چنین لیگی باشیم.

مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال اظهار كرد: اثبات تبانی كار سختی است چون كسی كه تبانی می‌كند در جلوی چشم دیگران این كار را نمی‌كند. در رویه قضایی فیفا بالاترین درجه تبانی از بین داور، كمك داور و دروازه بان است و كمتر به بازیكنان توجه می‌كند.

رفیعی گفت: رئیس فدراسیون فوتبال گفت اگر نشود ریشه فساد را خشكاند هیچ ابایی از تعطیلی لیگ نداریم و AFC و فیفا اتفاقات و برخورد با فساد در ایران را مشاهده می‌كنند. شعار فیفا و ماموریت فوتبال جهان كه برای فدراسیون‌ها الزام اور است مبارزه با فساد است. اگر كار به جایی برسد كه سلامت بازی‌ها زیر سوال برود این رقابت‌ها تعلیق می‌شود و در دوشنبه آینده تحقیقات آغاز و بخشی ار ابهامات روشن می‌شود.

برنامه باشگاه خبر هر روز از ساعت 22 تا 23 از شبكه رادیویی ورزش پخش می‌شود. این برنامه به پوشش اخبار روز و مصاحبه با مسئولان و كارشناسان درباره مهمترین اتفاقات ورزشی می‌پردازد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
تازه های ورزشی