صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سرپرست كاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو: 16 رشته قطعا مدال آور هستند و 10 رشته هم شانس كسب مدال را دارند/ رشته‌های باقی‌مانده را مجدد ترزیابی می‌كنیم

پیمان فخری در گفتگو با رادیو ورزش گفت: طی 19 جلسه تمامی رشته‌ها را در ستاد فنی برای حضور در رقابت‌های آسیایی هانگژو بررسس كرده و به 4 رشته باقی‌مانده مجدد فرصت ارزیابی خواهیم داد.

1400/10/14
11:36

به گزارش رادیو ورزش؛ پیمان فخری سرپرست كاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو چین 2022 در گفتگویی تلفنی با برنامه صبح و ورزش درباره جلسه ستاد فنی سه رشته اسكواش، تنیس و بدمینتون اظهار داشت: ستاد فنی بازی‌های آسیایی المپیك متشكل از كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش است در آنجا وزیر ورزش و ریاست كمیته ملی المپیك و دیگر همكاران حضور دارند. این جلسات با بررسی تیم‌‌ها، ورزشكاران، ماده‌ها و اوزان باید مورد ارزیابی قرار بگیرند. رشته‌هایی كه شانس حضور در بازی‌ها را دارند مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از بررسی ستاد، به تایید و تصویب می‌رسد. من، نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس كمیته ملی المپیك و معاون ورزش قهرمانی و مدیر كل دفتر وزارت ورزش و جوانان از اعضای این كمیته هستند.

وی با اشاره به قطعی شدن 26 رشته ورزشی از معیارهای این بررسی گفت: 19 جلسه در ستاد فنی برگزار شد و تمام فدراسیون‌ها، روسای آنان و سرمربیان در این جلسات حضور داشته و مورد ارزیابی قرار گرفته و نتیجه آن به ستاد عالی واگذار شد. همه رشته‌ها در این ستاد طی 2 جلسه مورد بررسی قرار گرفتند و نتایج حاصل از آن منجر به تصویب 26 رشته در مرحله اول شد. 16 رشته قطعا مدال آور هستند و 10 رشته هم شانس كسب مدال را داشته كه در مرحله ابتدایی انتخاب شدند. 4 رشته دیگر مجدد مورد ارزیابی قرار گرفته و به آنان فرصت داده می‌شود تا برنامه‌های خود را ارائه دهند.

فخری از پیش بینی تعداد رشته‌هایی كه قطعی می‌شود خاطرنشان كرد: برآورد ما این است كه حدود 30 الی 31 رشته به این بازی ها اعزام خواهند شد. به دنبال این هستیم تا برای رشته‌هایی كه قطعا شانس كسب مدال را ندارند با توجه به پتانسیل آنان و كسب مقام‌های مختلف در رویدادهای اخیر، شانس حضور در این رقابت‌ها را به آنان بدهیم.

سرپرست كاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو از پیش‌بینی ستاد فنی در خصوص دستاوردهای ورزشكاران گفت: قطعا یكی از مهمترین استراتژی‌های تبیین شده، بهتر شدن شرایط نسبت به دوره‌های قبل است. ما جایگاه عملیاتی و آرمانی خود را در ستاد تدوین كرده و به دنبال آن هستیم تا بتوانیم شرایط كسب مدال برای ورزشكاران و جایگاه كشور را بهبود بخشیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش