صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

اقبالی: حذف طارمی باعث خوشحالی تیم‌های حریف می‌شود/ بازیكن سالاری باید حذف شود

مدرس كنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: طارمی بازیكن بزرگی است و حذف او باعث خوشحالی تیم‌هایی كه در مقابل ما ایستادند، می‌شوند و اگر سرپرست تیم ملی فرد شاخصی بود چنین اتفاقی رخ نمی‌داد.

1400/08/16
12:56

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود اقبالی كارشناس و مدرس كنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش درباره جدیدترین لیست اسكوچیچ اظهار داشت: یك مجموعه ای اگر دور هم جمع می شوند و هدفی را تعیین می‌كنند باید هماهنگی در آنان وجود داشته باشد. تیم ملی به دلیل عدم تعادل لازم برای بازی‌های تداركاتی از ابتدا تعدادی از بازیكنان را دور هم جمع كرده و با حداقل زمان ممكن تلاش كردند. با یك سیستم، استراتژی و برنامه تیم را به یك هدف خاص برسانند. تا اینجا موفق بوده و مشكلی نداشتند. اگر بخواهند بازیكنی را اضافه كنند در حال حاضر زمان مناسبی نیست. اضافه كردن بازیكن به این مجموعه صلاح نیست چرا كه زمان زیادی برای رساندن بازیكنان به آن ظرفیت دلخواه نداریم.

وی با اشار به مشكل ساز شدن حذف طارمی از لیست ادامه داد: طارمی بازیكن بزرگی است و در سطح اروپا بازی می‌كند. این اتفاق باعث می‌شود تیم‌هایی كه در مقابل ما ایستادند، خوشحال شوند. اصول مربیگری می‌گوید در یك خانواده ای كه ما در حال همكاری هستیم، پدر خانواده باید تلاش كند تا اگر مشكلاتی شكل می‌گیرد در درون خانواده حل كند. یك اشتباهی كه اسكوچیچ كرد، رسانه ای كردن این موضوع با عنوان مسائل تاكتیكی بود.

اقبالی افزود: طارمی هم بازیكن بزرگ تیم ملی ایران است و كسی كه در این سال های كوتاه توانسته به درجات خوبی برسد و البته او هم نباید این موضوع را رسانه ای می‌كرد. بازیكن سالاری باید حذف شود. سرپرست تیم ملی فرد شاخصی باید باشد كه چنین چیزی نبوده است. افرادی هم كه در فدراسیون هستند متاسفانه تجربه لازم را در زمینه فوتبال ندارند و همین باعث بروز چنین مشكلاتی شد‌.

مدرس كنفدراسیون فوتبال آسیا برای حل این مساله گفت: طارمی برای 2 بازی كنار گذاشته شده است. در حال حاضر هم زمان داریم. شاید بتوانیم مساله را با صحبت حل كنیم. او هم باید در مقابل سرمربی تیم خوددار بوده و مراقب صحبت كردن خود باشد. این موضوع در دنیای فوتبال هم رخ می‌دهد و حل شدنی است. تیم ملی ایران مخصوصا در فاز تهاجمی بسیار قدرتمند است و حذف طارمی برای ما دشوار می‌شود. لبنان و سوریه تیم‌های خوبی هستند. قبل از ایجاد مشكل برای تیم ملی باید این موضوع را در خانواده حل كنیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش