صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

نصیرزاده: باشگاه های پایتخت نامه ای محرمانه به وزیر ورزش ارسال كردند/ دولت نمی تواند از این دو باشگاه دست بكشد/ مدارك جا به جا شده است

كارشناس حقوقی فوتبال گفت: 3 ماه به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فرصت داده شد تا مجمع مشكلات مالی را حل نماید كه با توجه به مصاحبه های اخیر احتمال رد كردن مدارك توسط AFC وجود دارد.

1400/08/10
12:16

به گزارش رادیو ورزش؛ هوشنگ نصیرزاده كارشناس حقوقی فوتبال در ارتباط با برنامه صبح و ورزش درباره قانون صدور مجوز حرفه ای اظهار داشت: كلیه باشگاه هایی كه می خواهند در مسابقات داخلی كشور و كنفدراسیون فوتبال آسیا شركت كنند باید تقریبا نزدیك به 75 مورد را رعایت نمایند. این موارد موضوعاتی را مشخص می كند همچون: آیا شما آكادمی یا زیرساختی دارید؟ دفتر باشگاه برای شما وجود دارد؟ واحد اداری یا آموزشی دارید؟ نیروی متخصص در باشگاه وجود دارد؟ سرمربی مدرك حرفه ای دارد؟ (اگر مدرك سرمربی الف باشد او را نمی پذیرند) این باشگاه اسانامه دارد یا خیر؟ سهامداران آن چه كسانی هستند؟ مالكیت و بودجه بندی آن به چه شكل است؟ 2 تیم می توانند یك ورزشگاه را برای صدور مجوز حرفه ای مشخص كنند. همه این موارد باید سالیانه مورد بازرسی قرار بگیرد. همچنین مدارك را باید در یك تاریخ مشخص در سامانه ای وارد كنند كه متاسفانه خیلی جدی نمی گیرند.

وی با اشاره به وابستگی این این 2 باشگاه به وزارت ورزش و ایجاد اعتماد به نفس كاذب ادامه داد: این مسائل در انتها با وساطت یك نفر برطرف می شود. احتمالا یك بی نظمی در سیستم وجود دارد كه این موضوع را به دقایق پایانی موكول می كند. این دو تیم كمبود، كسری و جا به جایی مدارك داشتند. مهمترین شانس آنان مالكیتشان است.

نصیرزاده از ارسال نامه ای محرمانه خبر داد و گفت: یك نامه ای را به صورت محرمانه برای وزیر ورزش ارسال و وضعیت خود را اعلام كرده و بسیار نگران از دست دادن زمان هستند. وزیر ورزش به صورت همزمان رییس مجمع هر 2 باشگاه است. هیچ شركت یا كمپانی نمی تواند بیش از یك تیم را در مسابقات هدایت و كنترل نماید. كمیته صدور مجوز حرفه ای پس از بررسی مدارك، متوجه كسری آن شد. سازمان مجوز حرفه ای می گوید كه اگر كسی در ارائه مدارك خود احمال كاری كند یك میلیار تومان جریمه می شود.

كارشناس حقوقی فوتبال در پایان خاطر نشان كرد: در حال حاضر 3 ماه به هر دو باشگاه فرصت داده شده است. مجمع باید مشكلات مالی را حل نماید. 95 درصد سهام این باشگاه ها متعلق به دولت است. دولت به سختی می تواند از این باشگاه ها با توجه به وجود جمعیت زیادی از هواداران دست بكشد. همچنین نسبت به موضوع خرید آن توسط افراد خصوصی و جهت دهی افكار عمومی بسیار نگران است. احتمال می دهم كه بخشی از سهام را به افراد واگذار كنند كه حالت اسپانسری پیدا كرده تا بتوانند مشكل را حل كنند. با توجه به اینكه در اتاق شیشه ای فوتبال هر اتفاقی رخ دهد بیرون از آن همه متوجه می شوند، این مصاحبه های اخیر هم اگر توسط كنفدراسیون آسیا مانیتور شود احتمالا منجر به رد شدن مدارك می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش