صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

نصیرزاده: تیم ها در مهلت یك هفته ای خود می‌توانند تا 5 كشتی‌گیر را تغییر دهند/ میزبان مسابقات كشتی ارتش های جهان خواهیم بود

رییس سازمان لیگ كشتی از مسابقات لیگ كشتی كه در حال برگزاری است مطالبی را عنوان كرد.

1400/08/04
12:19

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ كشتی در گفت و گویی زنده با برنامه صبح و ورزش (مسابقات) درباره لیگ در حال برگزاری اظهار داشت: تقریبا 2 سال است كشور درگیر ویروس كرونا است. ما باید شرایطی را فراهم می‌كردیم كه سلامتی ورزشكاران ما حفظ شود. سال گذشته كه مسابقات لیگ كشتی را آغاز كردیم یك شرایط خاصی در كشور حاكم بود و بسیاری از كارشناسان از برگزاری لیگ منتقد بودند. ما پارسال مسابقات را به صورت متمركز و در شرایط قرنطینه و فقط در تهران برپا كردیم. امسال تعداد تیم های ما دو برابر شد. اگر مسابقات را به صورت رفت و برگشت بود سلامت ورزشكاران به خطر می‌افتاد.

وی افزود: امسال المپیك و پس از آن مسابقات قهرمانی جهان را داشتیم و اكثر كشتی‌گیران ما دو مسابقه سخت را پشت سر گذاشتند. اگر قرار بود از بازیكنان بخواهیم كه به صورت رفت و برگشتی آمده و هر هفته وزن كم كنند شاید منافع ملی كشتی كشور به خطر می افتاد. شورای فنی سازمان لیگ جلسه ای تشكیل  و در نهایت تصمیم بر این شد كه مسابقات به صورت رفت و برگشت متمركز انجام شود. هر گروه دارای یك مرحله رفت و میزبان ها به صورت داوطلب مشخص و با هم به صورت دوره ای رقابت می‌كنند. یك هفته استراحت كرده و در دور برگشت و در نهایت مرحله نیمه نهایی و نهایی برپا می‌شود.

نصیرزاده درباره تعداد تیم‌های راه یافته ادامه داد: از هر گروه تیم اول به جمع 4 تیم راه پیدا می‌كند. در جلسه ای كه با مدیرعاملان باشگاه‌ها داشیتم، خواستار راهیابی 2 تیم از هر  گروه 2 بودند. بعد از دیدن مصالح كشور و با توجه به پیش رو داشتن مسابقات امید جهان و ارتش های جهان كه میزبان آن هستیم و نیاز مربیان تیم‌های كشتی فرنگی و ایرانی نسبت به كشتی‌گیران خود، تصمیم بر آن شد تا از هر گروه یك تیم به دور بعد راه پیدا كند.

رییس سازمان لیگ كشتی با اشاره به شیوه برگزاری نیمه نهایی گفت: در این هفته دور رفت كشتی آزاد و در هفته آتی دور رفت كشتی فرنگی و بعد از آن دور برگشت كشتی فرنگی و سپس در هفته چهارم دی ماه دور برگشت كشتی آزاد را داریم. یك هفته تیم ها مهلت ثبت قرارداد دارند و می‌توانند تا 5 كشتی‌گیر را تغییر دهند. هفته دوم آذر ماه قهرمان لیگ بیست و یكم كشتی آزاد و فرنگی  مشخص می‌شود.

نصیرزاده خاطرنشان كرد: هر باشگاه می‌تواند تا سقف 25 كشتی گیر قرارداد بسته مگر باشگاه هایی كه كشتی گیران خارجی و ورزشكاران شاخص خود را در دور نیمه نهایی یا برگشت استفاده می‌كنند. معمولا 2 یا 3 كشتی‌گیر را فسخ كرده و باشگاهی كه با كشتی گیری نتوانسته مسابقات را پیروز شود رضایت نامه آن باشگاه را گرفته و می توانند از آن كشتی گیر در مرحله نیمه نهایی استفاده كنند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش