صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

چمنیان: بی‌حاشیه و باتجربه بودن مهدوی‌كیا تیم امید را امیدوارتر كرده است

سرمربی سابق تیم‌های ملی پایه گفت: حضور مهدی مهدوی كیا كه خود از بازیكنان بین المللی و با تجربه است ما را امیدوارتر كرده است.

1400/08/03
11:24

به گزارش رادیو ورزش؛ عباس چمنیان سرمربی سابق تیم‌های ملی پایه در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش (مسابقات) درباره تیم ملی امید اظهار داشت: همه ما باید خوشبین باشیم و آرزو كنیم كه این تیم رویای نیم قرن فوتبال ایران را تحقق بخشد. مشكل اصلی ما در این چند سال به خصوص در تیم امید عدم استمرار در تبدیل كردن استعدادهای بی نظیر به بازیكنان بزرگ است كه بتوانند پله پله مراحل پیشرفت در سطوح بین المللی را طی و به بازیكنان با استانداردهای بالا تبدیل شوند. ما نتوانستیم این حلقه‌های پیوسته را به صورت متوالی حل كنیم. مشكل بزرگتر ما عدم نگاه جدی به تیم ملی بود. برای مثال ما در صعود به المپیك موفق نبودیم و این موضوع تا یك یا دو سال قبل از شروع مسابقات به فراموشی سپرده می‌شود كه خیلی از بازیكنان رها شده و شانس حضور در سطح لیگ برتر را از دست می‌دهند.

وی افزود: در تیم امید هم قطعا بازیكنان باكیفیتی داریم. آنان در رده‌های نوجوانان آسیا و سطوح مختلفی بازی كردند و تعدادی هم بازیكنان من بودند. جام جهانی 2017 هم كه نتایج بسیار خوبی را به دست آوردند. همیشه خیلی از كارشناسان گفتند كه تیم امید ما بهترین است و این ارزیابی دائما تكرار شده چرا كه بازیكنان خوبی را در هر دوره داشتیم.

چمنیان از حضور موثر مهدوی‌كیا گفت: حضور مهدی مهدوی كیا كه خود از بازیكنان بین المللی و با تجربه است ما را امیدوارتر كرده است. او از بازیكنان بی حاشیه و باتجربه است و اگر این روحیه و این خصوصیات به بازیكنان منتقل شود، اعتماد به نفسشان بالا رفته و حداقل در مسابقات پیش رو یك آزمونی را پشت سر گذاشته و مقدمه خوبی را برای حضور در المپیك خواهند داشت.

سرمربی سابق تیم‌های ملی پایه درباره حریفان تیم امید خاطرنشان كرد: كیفیت فوتبال ما در حدی است كه در مقابل تیم‌های نپال و لبنان شكست نخورد البته اگر در این بازی‌ها خودمان باشیم. تیم‌های آسیا پیشرفت كرده و نباید آنان را دست كم گرفت. باید با یك برنامه ریزی و مرحله به مرحله پیش رویم. فوتبال تاجیكستان در دهه‌های اخیر دگرگون شده است. مخصوصا تیم‌های پایه آن كه بسیار رشد كرده و حریف اصلی ما در این دوره خواهد بود‌.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش