صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

درخشان: ما نمی‌توانیم با دست خالی به سمت حریفانی كه تا دندان مجهز هستند برویم/ سطح كیفی پرسپولیس پایین تر از حد انتظار بود

پیشكسوت فوتبال گفت: باید در فوتبال خود تغییراتی انجام دهیم و از نظر فنی رشدی داشته باشیم تا در برابر این تیم‌ها برابری كنیم.

1400/07/25
11:23

به گزارش رادیو ورزش؛ حمید درخشان پیشكسوت فوتبال در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش (گروه مسابقات) درباره بازی شب گذشته پرسپولیس برابر الهلال اظهار كرد: با نگاه به كیفیت و زیرساخت های باشگاه‌ها متوجه می‌شویم كه چه برنامه ریزی هایی داشته و چه امكانات سخت افزاری را فراهم كردیم. هر نسلی كه از فوتبال ما خارج می‌شود، جایگزین كردن آن بسیار مشكل است. هر باشگاه در طی سال چندین مربی عوض می‌كند و ثبات ندارد. چگونه انتظار دارید كیفیت فنی باشگاه‌ها بالا باشد تا خروجی خوبی از آن خارج شود و بتواند به فوتبال كشور كمك كند؟ 3 یا 4 باشگاه ما در صدر جدول قرار دارند و بقیه باشگاه ها هم دست و پا می‌زنند كه در لیگ باشند. باید بپذیریم كه كاری انجام ندادیم كه خروجی خوبی برای فوتبال كشور داشته باشد.

وی با اشاره به گذراندن سال بیستم لیگ برتر تاكید كرد: دوره بیستم حرفه‌ای ما است ولی هنوز مشكلات مالی و بدهی‌ بازیكنان خارجی را داریم. تا زمانی كه این مشكلات هست، فرصتی برای سازندگی و خروج بازیكنان خوب را نخواهیم داشت. همه این بازیكنان هم از یك استعداد درونی برخوردار بوده و خود به خود رشد كردند. اگر به همین شكل ادامه دهیم فقط اتفاقات ما را به جلو پیش خواهد برد.

او افزود: عربستان در چند سال اخیر بسیار افت كرده بود و در حال حاضر با اقتدار در میادین حاضر می‌شود. این نشان دهنده سرمایه گذاری باشگاه‌ها‌، زیرساخت‌های خوب و مدیریت منسجم است. همه این موارد در كنار هم تاثیرگذار است. ما تا زمانی كه زیرساخت‌های باشگاه و بحث فنی را توسعه ندهیم تا 20 سال آینده هم نمی‌توانیم به نزدیكی قهرمانی آسیا برسیم.

درخشان درباره بحث فنی بازی دیشب گفت: تیمی كه بهتر در زمین بازی می‌كند شایسته برد است. تیم پرسپولیس به دلیل عدم بازی‌های تداركاتی از آمادگی بدنی خوبی برخوردار نبود. تیم حریف بعد از 6 بازی به مصاف ما آمده بود. فاصله آمادگی فیزیكی و جسمانی تیم مقابل بسیار مشهود بود. بازیكنان تاثیرگذار در الهلال زیاد است. در فوتبال حرفه ای ما هم دوست داریم بازیكن تاثیرگذار داشته باشیم اما با كدام پول و هزینه؟ ما نمی‌توانیم با دست خالی به سمت حریفانی كه تا دندان مجهز هستند برویم. به نظر من بازیكنان ما با كیفیت هستند ولی دیروز روز خوب آنان نبود. سطح كیفی پرسپولیس خیلی پایین تر از حد انتظار بود.

پیشكسوت فوتبال بازی الهلال را اینگونه ارزیابی كرد: الهلال خیلی خوب شروع و هواداران و بازی خوب خود را به قرمزپوشان پایتخت تحمیل كرد. همه آمارها نشان دهنده آن است كه الهلال عربستان تیم برتر میدان بود. درست است پرسپولیس در لیگ ما در سطح بالایی بازی می‌كند ولی اگر به عقب نگاه كنیم متوجه می‌شویم كه سطح كیفی ما پایین‌تر است. باید در فوتبال خود تغییراتی انجام دهیم و از نظر فنی رشدی داشته باشیم تا در برابر این تیم‌ها برابری كنیم.

حمید درخشان در پایان از حضور یك نفر ایرانی در AFC و عدم حضور تیم‌های عربستانی در كشور گفت: اگر در AFC كرسی داشته و كسی باشد كه بتواند از ما دفاع كند، چرا میزبانی برای ما نباشد؟ این‌ ها مسائلی است كه در مدیریت و فدراسیون فوتبال وجود دارد و باید بتوانیم جایگاه خود را در آسیا تثبیت كنیم. كشور بسیار بزرگ با توانایی های زیادی هستیم كه متاسفانه در مدیریت‌ها قصور كرده و امیدوارم در سال‌های آینده این نواقص را برطرف كنیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش