صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

آیا خروجی لیگ برتر در ایران موثر است؟

اصغر مازیار كارشناس فوتبال درباره وضعیت لیگ برتر در ایران و سایر كشورها صحبت هایی را عنوان كرد.

1400/07/11
11:23

به گزارش رادیو ورزش؛ اصغر مازیار كارشناس فوتبال در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش (گروه مسابقات) درباره استفاده از بازیكنان بعضی از باشگاه ها در تیم ملی اظهار داشت: وقتی از تیم ملی صحبت می كنیم یعنی بهترین بازیكنان و فرقی ندارد كه در كدام یك از باشگاه ها فعالیت می كنند. اگر لیگ پویایی داشتیم با نگاه اجمالی به نفرات فقط 2 یا 3 بازیكن متفاوت را برای لیست نهایی انتخاب می كردیم. بازیكنانی به تیم ملی دعوت می شوند كه هم از لحاظ سابقه ملی و هم از لحاظ خروجی بازی نسبت به سایر بازیكنان متفاوت باشند.

وی با اشاره به تیم ملی دیگر كشورها ادامه داد: زمانی كه تیم ملی دیگر كشورها از جمله انگلستان، آلمان، فرانسه و ... را نگاه می كنیم متوجه حضور بازیكنانی می شویم كه از سایر كشورها دعوت شدند. این موضوع را باید بپذیریم كه بازیكنی كه بهترین باشد به تیم ملی دعوت می شود. دعوت از لژیونرها هم به دلیل بالا بودن سطح فنی امری طبیعی است.

اصغر مازیار لیگ برتر دیگر كشورها را اینگونه ارزیابی كرد: برخی از كشورها از بازیكنان خود بیشتر استفاده كرده و این یعنی كه آنان لیگ بهتری دارند. یكسری دیگر از كشورها هم اصلا نمی توانند بازیكنی را به فروش رسانند. ما به آن دسته از كشورهایی كه دارای لیگ خوب بوده و در آن بازیكن از بازی لذت می برد باید توجه كنیم. چرا بازیكن از لیگ كشور خود می رود؟ یك بحث آن مالی است یك بخشی هم لذت و كیفیت آن لیگی است كه در آن بازی می كند. خروجی لیگ ما بسیار مهم است.

كارشناس فوتبال در پایان با تاكید بر لیگ موثر تصریح كرد: یك لیگ در یك كشور سه كار اصلی را انجام می دهد. تغذیه تیم ملی، تقویت و فروش بازیكن به منظور نقل و انتقالات، تزریق و ایجاد نشاط در جامعه از خروجی های یك لیگ موثر است. ما وقتی می گوییم كه خواهان لیگ خوب هستیم باید در این سه جنبه فعال باشیم. آیا لیگ ما به جامعه نشاط می دهد؟ پیگیری نسبت به بازی های لیگ را داریم؟ آیا مسائل تجاری از این لیگ خارج می شود؟ ما انتظار داریم كه لیگ بتواند بازی های خوبی را ارائه كرده كه جامعه از آن لذت ببرد. بازیكنان خوبی را هم به فروش رساند و در نهایت تیم ملی ما را قوی نماید.

مخاطبان در سر تا سر دنیا می توانید از طریق وب سایت WWW.RADIOVARZESH.IR ضمن استفاده از پخش زنده، در جریان آخرین اخبار و رویدادهای ورزشی باشید. ما را در اینستاگرام با شناسه @radiovarzesh 92 پیدا و همراهی كنید.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش