صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

ناظم الشریعه: نیمه دوم بازیكنان عقب نشینی كرده و بازی را تمام شده دیدند/ عدم استفاده از فرصت‌ها و قضاوت نادرست تیم داوری از دلایل شكست ما بود

سرمربی تیم فوتسال گفت: در سال گذشته كار سنگینی برای حضور در این رقابت‌ها انجام ندادیم و باید نگرش چند ساله فوتسال را از رده های پایه تغییر دهیم.

1400/07/06
10:54

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم فوتسال در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش بازی شب گذشته مقابل قزاقستان را اینگونه ارزیابی كرد: بازیكنان ما نیمه نخست را بسیار با قدرت شروع كردند. تمامی كارهایی كه از لحاظ بدنی لازم بود را انجام دادیم. تیم حریف هم از لحاظ بدنی شرایط مطلوبی داشت. بازیكنان نباید عقب نشینی می‌كردند و همانند نیمه اول بازی را ادامه می‌دادند. متاسفانه علی رغم توصیه های من عقب نشستند و فكر كردند كه بازی تمام شده است.

وی درباره وضعیت تیم برای حضور در جام جهانی افزود: جام جهانی آوردگاهی است كه بهترین‌ تیم‌های دنیا در آن حضور دارند. شاید یكی از دلایل شكست ما، عدم‌ برگزاری بازی تداركاتی سنگین در سال گذشته بود و این مساله را بزرگ می‌كند. تداركات برای رفتن به جام جهانی فقط مختص به یكسال یا 6 ماه آخر كار نیست. در هر صورت فدراسیون و آقای عزیزی خادم بسیار تلاش كردند كه ما به یك تورنومنت آسیایی در تایلند رفتیم. ولی به طور كلی ما در سال های گذشته كار خیلی سنگینی برای این رقابت‌ها انجام ندادیم. توقع از فوتسال به دلیل نتایج درخشانی كه در سالیان گذشته كسب كرده بسیار بالا است. در حال حاضر هم جزء تیم‌های برتر دنیا هستیم ولی باید كارهای دیگری هم برای بهبود این تیم انجام دهیم.

ناظم الشریعه با اشاره به ساختار دفاعی تیم فوتسال تاكید كرد: مشكل در ساختار دفاعی به دلایل مختلفی است. بر این باور هستیم كه بهترین دفاع حمله بوده و این را به بازیكنان هم القا كردیم. در حمله بسیار خوب بودیم. همیشه سعی می‌كردیم كه با حملات پی در پی تیم، مانع آمدن حریف به دفاع شویم. ساختار دفاعی و نوع نگرش ما در فوتبال طی سال‌های اخیر تغییر نكرده است. این تغییر را باید از رده های پایه شروع كنیم.

سرمربی تیم فوتسال كشور در ادامه از روند بازی شب گذشته گفت: در جام جهانی لحظه ای برای فكر كردن وجود ندارد. در همان نیمه نخست با توجه به شناخت ما نسبت به رقیب، اجازه فرصت دادن به او را ندادیم. در نیمه دوم یكسری تغییرات به وجود آمد و تعداد نفرات همكاران آنان بیشتر شد. یكی از مشكلات ما عدم استفاده از فرصت‌ها و اشتباهات تیم داوری روی گل دوم قزاقستان بود.

او در پایان از مسیر انتخابی خود برای  راهیابی به مرحله بعد تصریح كرد: نظرات متفاوت است ولی شاید بهترین مسیر را انتخاب كردیم. در این مسیر در ابتدا ازبكستان و در طرف دیگر  اسپانیا، روسیه و برزیل حضور داشتند كه بازی با آن‌ها به مراتب سخت تر از قزاقستان بود. شاید ما باید تفكرات خود را عوض می‌كردیم. ولی به اعتقاد من استراتژی صحیح بوده و باید از این مسیر می‌رفتیم. این موضوع را بپذیریم كه فوتسال باید خوب بازی كند. دوره قبلی در سخت ترین مسیر قرار گرفتیم و تیم برزیل كه قهرمان جهان بود را شكست داده به مرحله بعد صعود كردیم. ولی در این دوره هم تمام تلاش خود را كردیم تا به پیروزی دست یابیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش