صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

صالح: تیم فوتسال بازی‌های پرفراز و نشیبی را به نمایش گذاشته است/ قزاقستان در تاكتیك‌های ایستگاهی قوی كار می‌كند

كارشناس و مدرس بین المللی فوتسال گفت: برای یك تیم حرفه ای در سطح جهانی قابل قبول نیست كه بخواهد بازی را رها كند و ما باید تا ذهن بازیكنان را برای اجرای بازی ها آماده كنیم.

1400/07/05
14:46

به گزارش رادیو ورزش؛ ناصر صالح كارشناس و مدرس بین المللی فوتسال در گفت و گویی زنده با برنامه صبح و ورزش درباره بازی امشب تیم فوتسال در برابر قزاقستان اظهار داشت: مربی یك تیم‌ برای موفقیت لحظه به لحظه بازی اش برنامه دارد. تیم ما بازی های پرفراز و نشیبی داشت. در بازی قبل با ازبكستان خیلی خوب كار را شروع كرد. زمانی كه در این رقابت های حساس حضور داریم باید بازیكنان را از نظر ذهنی كنترل كرده تا بتوانند گل ها را حفظ كنند. اصلا برای یك تیم حرفه ای در سطح جهانی قابل قبول نیست كه بخواهد بازی را رها كند. ما باید تا لحظه آخر ذهن بازیكنان را برای موفقیت و اجرای بازی ها آماده كنیم.

ناصر صالح با اشاره به وضعیت تیم قزاقستان افزود: قزاقستان یك تیم خوبی است. بازیكنانی دارد كه در كارهای تاكتیك های ایستگاهی خیلی خوب كار می‌كنند. باید ناظم الشریعه فیلم بازی این تیم را تحلیل و به بازیكنان نشان دهد. بچه ها هم باید در حمله و دفاع مسوولیت پذیر باشند. برای تیم ما اصلا خوب نیست كه از ازبكستان 8 گل بخورد. اما با شناختی كه از بازیكنان و سرمربی تیم دارم می توانند بچه ها را برای یك بازی خوب آماده كنند.

مدرس بین المللی فوتسال تیم‌های قدرتمند این دوره از رقابت‌ها را اینگونه ارزیابی كرد: فوتسال بازی لحظه ها است. اگر یك لحظه حتی در مقابل ضعیف ترین تیم بازی را رها كنید آن را واگذار كردید. در اینجاست كه دیدگاه و تفكر یك مربی می‌تواند موفقیت یك تیم را تضمین كند. زمانی كه برای گل نخوردن برنامه داشته می‌توانیم بازی را كنترل كنیم. برزیل تیمی بود كه سال 2016 مقابل تیم ما مغلوب شد. پس نمی‌توان به صورت دقیق گفت كه كدام یك از تیم‌ها قوی‌تر ظاهر شده است. تیمی كه از تمام لحظات بازی خوب استفاده كند چه در دفاع و چه در حمله، می تواند مستثنی باشد‌. تفكرات و برنامه ریزی مربی و آشنایی به تاكتیك‌های روز دنیا هم برای داشتن تیم موفق بی تاثیر نیست.

دسترسی سریع
صبح و ورزش