صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

پاكدل: نبود مربیان هندبال بانوان روی نیمكت كار را در برابر كره سخت تر می كند

رییس فدراسیون هندبال گفت: فردا در مرحله نیمه نهایی با تیم كره كه قدرت اول آسیا است بازی بسیار سختی را خواهیم داشت.

1400/06/31
12:14

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا پاكدل رییس فدراسیون هندبال در ارتباطی تلفنی با برنامه صبح و ورزش درباره بازی بانوان هندبالیست مقابل سوریه اظهار داشت: در ابتدا این افتخارآفرینی را به جامعه ورزش تبریك عرض می كنم. این یك اتفاق بسیار خوبی برای ورزش بانوان بود. تیم ورزشی محجبه ما توانست در رشته های گروهی جهانی شود. برای اولین بار به مرحله نیمه نهایی رسید. ما در اردن مشكلات متعددی داشتیم. تست كرونای هر سه مربی ما مثبت شد. متاسفانه شرایط میزبانی در این كشور اصلا استاندارد نیست. قبل از بازی هم اتفاقاتی افتاد كه تیم را از نظر روحی و روانی تحت تاثیر قرار داد. حتی تا نیم ساعت قبل از آغاز بازی اجازه خروج بازیكنان از هتل را ندادند. مسئولین محترم سفارت و روابط بین الملل وزارت ورزش در این موضوع ورود پیدا كردند. من هم برای رفع مشكل به سمت كشور اردن عزیمت كردم.

علیرضا پاكدل با اشاره به بازی در نیمه نهایی افزود: بازیكنان با یك بازی گروهی خوب توانستند سوریه را شكست دهند. با 4 امتیازی كه در مرحله گروهی كسب كردیم به عنوان تیم دوم گروه و با 8 امتیاز به نیمه نهایی صعود كردیم. فردا هم در نیمه نهایی با كره جنوبی، قهرمان اسبق دنیا و قدرت اول آسیا بازی خواهیم داشت. قطعا یك بازی سنگینی خواهد بود چرا كه این تیم در سال های گذشته مقام قهرمانی آسیا، جهان و المپیك را دارد. رقیب بسیار سختی برای تیم ملی است. این موضوع زمانی سخت تر می شود كه در روی نیمكت تیم هیچ یك از مربیان حضور ندارند.

رییس فدراسیون هندبال در پایان از حمایت های مسئولین گفت: ما نباید انتظارات را نسبت به این تیم بالا ببریم. به هر حال تا همین جایگاه هم كار بسیار بزرگی اتفاق افتاد. صعود به جمع چهار تیم و جهانی شدن، رویداد ارزشمندی برای جامعه هندبال بانوان كشور است. بازیكنان در 2 بازی پیش رو تلاش خود را خواهند كرد. قطعا برنامه ریزی هایی هم برای حضور در مسابقات جهانی اسپانیا خواهیم كرد. تشكر می كنم از وزیر محترم ورزش آقای سجادی و همچنین رییس كمیته ملی المپیك آقای صالحی امیری كه قبل از اعزام در جمع تیم حاضر شدند. امیدوارم این جرقه ای برای حمایت های بیشتر مسئولین باشد. چرا كه هندبال بانوان نشان داد كه پتانسیل لازم را دارد.

مخاطبان در سر تا سر دنیا می توانید از طریق وب سایت WWW.RADIOVARZESH.IR ضمن استفاده از پخش زنده، در جریان آخرین اخبار و رویدادهای ورزشی باشید. ما را در اینستاگرام با شناسه @radiovarzesh 92 پیدا و همراهی كنید.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش